J «2 weinige seconden op den bodemen men kan het vuile water er afgieten. 14. Na langdurig gebruik zullen de verdampingshuizen (30) en (52) met een dunne korst overdekt wordendie het vermogen maar niet het nuttig eifekt van den toestel vermindert. Want al levert hij dan in denzelfden tijd minder zuiver water, hij vorbruikt ook in evenredigheid minder stoom. Deze buizen mankt men gemakkelijk schoon door de verdam- pings-cylinders gedeeltelijk weg te nomen, waardoor alle buizen van zes zijden toegankelijk worden. Men schraapt zo voorzigtig met oen mesje af. De schalen rallen dan op den bodem en kunnon van daar gemakkelijk tusscben do buizen uit, weggeveegd worden. Men holt do verdampfngs-cylinders gemakkelijk loodregt naar boven na do bouten in de bodemflens en nog enkele andere deelen losgemaakt te hebben. Maak algemeen zoo weinig moge lijk los, onder naderen niet de bouten bekleediug, wat on- noodig is. 16. Zorg dat de ketel cu verdampers niet te veel gevuld rakon en dat ze niet pruimen, dat is, dat er met de stoom geen zout water wordt meogevoerd, waardoor de toestel inecr of minder zouthoudend water zou leveren. Is dit het geval dan laat men het filter leegloopen door de stoppen (69) weg te nemen. Stel die daarna weer op hun plaats en laat den toestel ver scheidene uren werken. Het uit het filter stroomende water wordt al minder zout, maarals het filter sterk met zout verontreinigd waszal het verscheidene uren duren eer al het zout er uit gcwasschen is en het water uit het filter zal nog langen tijd meer of minder zout smakeu, al merkt men dit niet meer op aan het water, dat in het filter treedt (waardoor meu door de „waste coek" (61) een hoeveelheid kan aftappen), hetgeen aantoont dat het pruimen is opgehouden. Als do toestel nieuw en schoon is, is het pruimen meestal toe te schrijven aan het te veel geopend zijn van de stoom- kraan (27.1

Archief | 1880 | | pagina 190