XIV De bleeke dood, die evenzeer klopt aan de deur van het ernstige studeervertrek als aan de poort van de luchthartige danszaal, sprak zijn onherroepelijk veto uit, wij zouden haast zeggen te vroeg Hij stierf na veel lijdens te hebben door staan, zooals het den Christen past, met onderwerping, wel overtuigd dat er voor hem geene uitzondering kou gebeuren in den loop der natuur. Vergeeft het aan eene ongestoorde, 36-jarige vriendschap, dat ik den ontslapene aan u nog eens getracht heb voor te stellen als werkman. Ik zal niet herhalen wat hier en aan zijn graf door hem, die zijne functiën waarneemt, ter zijner eere en tot troost van zijne gade en kinderenzoo schoon en zoo gepast is gezegd s)maar wat ik welzeker met uw 1) Fokker overleed op 68-jarigen leeftijd op den 24 December 1878. Hij was geboren te Middelburg 24 Julij 1810. 2) De door den heer Luti aan zijn graf gesprokeu woorden luidden volgens de Middélburgsche courant als volgt: „Wij staan aan het graf van een man door wiens overlijden een trouw burger, een trouw staatsdienaareen trouw echtgenoot wordt verloreneen man steeds bereid zijne medewerking te verleenen aan hetgeen goed en waar waseen man van wien onze dagbladpers naar waarheid gezegd heeft dat hij was een man van een helder verstandeen achtenswaardig karakter en een onvermoeiden ijvereen manniet alleen wel begaafd waar het de beoefening van de we tenschap in zijne betrekking goldmaar een beoefenaar der wetenschap in den ruimsten zin des woords. De overledeneniet slechts bereid overal hulp te verleenen en steeds gereed bijstand te verschaffen waar iets goeds was tot stand te brengen was bovendien een man van karaktereen man uit een stukdie bij de eerste kennismaking zich niet dadelijk innemend voordeed doch later altijd bleek een man van zijn woord te zijn. Waar wij hier hem de laatste hulde brengen erkennen wij hem noode te missen want in onze dagen hebben wij zulke mannen noodig. Trouwtrouw ook in het kleineis de ware grootheid in den tijddien wij beleven een tijd moeilijk en bang zoowel in den staat als in de wetenschap en in het huisgezinnu overal de vraag rijstwat zal de toekomst baren P Onsmet het levendig besef van den toestandleere die vraag steeds meer en meer onzen plicht te volbrengen en te doen wat onze hand vindt om te doen. „Adriaan Abraham Fokker blijve in onze herinnering leven, zijne edele plichtsvervulling zij ons steeds ten voorbeeld."

Archief | 1880 | | pagina 20