6 die van Lombardienselversmedeeolenspoorwaers ende alle bitende voghelen die niet bam (sic) zijn, die van Huugliersluusdie vanden Dammedie vander Nieupoort ende wat viere inghelschen ghelt ende daer beneden es vrij ten zij dat zij maer vercoopen binnen drie daglien. V. Item ware eenich pesoonscalcke coopmanscepe doende ofte heymelicke omme den thollenare te vermindere ofte voorbij te draghenverbuert lx lib. parisis. "VI. Item alle maniere van goede binnen de vrijheden van Hulst ende der havenen ghecocht ofte vercoclit ofte ghelevert zonder die garde, die daer vooren uutghe- nomen zijn alle goedenin wat manieren dat zij ver wrocht moghen werdenzijn alle thol sculdichghelijc dat hier naer verelaren sal, ende also menicli waerven als den goeden ghecocht ofte vercoclit worden van lieden, die onvrij zijn, zo zijn zij thol sculdich. VII. Item es een vrij persoon, coopende ofte vercopende ofte te gadere manglielinglie doende met eenen onvrij en persoon, die vrij persoon es, ontvrijt van dien coop. VIII. Item es een vrij persoon, coopende ofte vercoopende jegliens eenen onvrijen diet onvrije es sculdich den thol. IX. Item es een onvrij persoon coopende oft vercopende jeghens eenen onvrijen persoon coopere oft vercoopere es sculdich den tholghelijc dat hiernaer verclaren sal vanden schilde zes mijten. X. Item wijn ende bierdat in die havene comt ende uuter havene trectcoorendat up die graenders leyt ende ter havenen uutvaertdat behoort ter havene toe, wijn ende bier ende al dat met maten gliemeten wortsmoutzeem ende al ander nat glieeft van eiken boome eenen stoopende van allen vremden bieredat comt te watre ofte te landedat die tonnen weder levert oft tglielt daer voren, es sculdich den thol, al waert een vrij persoon.

Archief | 1880 | | pagina 30