7 XI. Item es een vrij persoon, treckende buten der vrij- lieit met ijdelen tonnen om bier ende die vrij zijn ij dele tonnen ontvrijt onderweghe dat bier dat bij in die tonnen doen zal, zal zijn ontvrijt wanneer dat binnen der vrij heit commen sal. Vrij goet, ontvrij et buten es sculdich den thol. XII. Item es een vrij persoon coopende eenich goet buten der vrijheyt jegliens eenen onvrijen ende dat goet eomt upden selven onvrijen boomdat goet es ontvrijt ende het es sculdich thol van den onvrijen persoon. XTIT. Item wordt eenich goet buten der vrijhede ghecocht van vrije persoonen jeghens eenen onvrijen, ende die vrije huert waghenen oft schepenofte bespreect jeghen den onvrijen vercoopere ende dat goet comt binnen der vrijheithet es sculdich tol vanden on vrijen persoon. XIV„ Item wort eenich goet buten der vrijheit ghecocht van poorteren ende dat goet comt binnen der vri jheit onbetaelt, ende die onvrije ontfaet zijn ghelt binnen der vrijheithij es sculdich thol. XV. Item comt eenich vrij goet met onvrijen goede on- verdeelt binnen der vrijheyt, dat vrije is mede ontvrij et. XVI. Item zo es men sculdich van eiken v remde scepe van roertolle twee ingelschen. XVII. Item den torf tol behoort der havene toe dat es te verstane van elcken scilde twaelf mijten. XVIII. Item de eooren mart upde havene al dat cooren dat daer comt ende daer vercocht wort, es eenen thol, ende es sculdich coopere of vercoopere, die onvrij zijnvan elcken schilde zes mijten. XIX. Item alle maniere van goede, deurlijdende de procliie van Hulst, zijn sculdich van deurlijden halven thol, ghelijc dat elc goet hier ghenoemt staet int gheheele, zonder die goeden die daer vooren uut ghenomen zijn. XX. Item de wantdats te verstane de breede mart

Archief | 1880 | | pagina 31