13 Ordiuata pro Hospitali Hulstemifacta a Revereudissimo domino Antonio Triestepiseopo Gandavensi. 24 Octobr. 1631. Georcliiieert op de visitatie van liet Godtshuys ordre van Ste Augustinusbinnen de stadt van Hulst, ghedaen bi] ons onder schreven den 28 7bris 1631. 1. In den eersten gbebieden wij emstelick, glielick wij ander- mael gedaen liebben, dat een yghelick haer voegbe om met meerder liefde ende chaiitaete elckanders imperfectie te draeghen, ende dien volgbende soo sullen de moeder ende onderlingben de jonghe susteren vermaenen inden geest van saeclimoediclieytin alle patiëntie ende discretie ter eender sij de ende de susteren, jonck ende oudt, de vermaninghe ende gheboden van liaer overste met alle oitmoedicbeyt ontfanghen ende met alle vlieticbeyt vol brenghen niet siende wat sij ordonneertmaer wie dat ordonneert. 2. Ter glieender occasie en sal niemandt hem soo verre ver- gheten, dat sij aen haer mede sustere verwyte ofte te voorscheyne bringhe eenighe voorgaende fauten bij bun ghedaen ofte verpenitentieertop peine van afghestelt te worden van haere officie, in ghevalle dat de overste waere, ende vauden kaercker, int regart vande susteren onderlinghen. 3. Alst soo compt dat daer eenighe susters moet vermaendt wesen van haere fautent' sij inde kercke ofte andere plaetsemen sal dat nimmermeer doensoo dat d'officie daer door glieturbeert worde, ten aenhooren oft aensien van eenighe vremde persoonenten waere sij haer ver- ghaeten in hemlieden presentie, ende alsdan soo sal dat glieschieden met sulcke discretie, dat een yghelick kan mercken dat t' selve gheschiet ter beternisse, ende dat een yghelick daer inne ghesticht sal worden. Dusdaenighe vermaeninghen zullen ook niet glieschieden

Archief | 1880 | | pagina 37