17 '22. Ter gheender occasie en salt gheoorlooft wesendat de religieusen sullen de zieken ghaen dienen buyten hun convent, t1 sij binnen ofte buyten de stadt; dan sullen wel moghen over ende weder ghaen bij de selve, mits sij altijts hun tweeden ghaen ende t' saemen wederkeeren het welcke sij ook sullen onderhouden als sij om andere aftairen buyten den huyse moeten ghaensonder nochtans ergliens t' eten ofte drincken ten waere buyten de stadt. 23. Men sal met den eersten de gewoone rekeninghe doen van verloopen jaeren, ende dat voor de ordinaire audi teurs ende des gheheel couvents. 24. Als oock sal de Moeder met den eersten, ende voortaen jaerelijcxrekenen van sulcx als gecommen is van den crancke soldaeten, nut de penninghen, bij ordre van finantien ghegheven van de gheestelicke ende vier leden 's lants van Ylaenderen. 25. Het ghene dat becommen can worden van de eleederen testamenten ofte andersints vande crancke persoonen die hier commen te stervendat salmen employeren tot versterkinghe van de drooghen ende andere nootsaeke- licheden vande apothekerije. '26. Ende om te betoonen datmen de aerme ende crancke menschen niet alleenlicke voor tijdelijcken loon begheert te dienensalmen somwijlen eenighe sieckenin grooten noot ghestelt sijnde, aenveerden die om Godswille ende voor niet, sullen met andre gedient ende ghaede glie- slaeghen worden. 27. Ten lesten men sal dese ende voorgaende ordonnantiën bij ons ofte onse voorsaeten ghegheven, alle maenden in het volle capittelten aenhooren van eenen yghelick lesenten eynde die moghen onderhouden worden. Aldus ghedaen ende gheordonneert tot Ghendt desen vier- entwintichsten Octobris duysent ses hondert ende eenen dertich. Archief Ve dl., lste si. (Archief des bisdoins van Geul.) 2

Archief | 1880 | | pagina 41