'27 doetende dat men inde voorseyde stadt soude moghen packen harijnghedaer aencommendemet geen ander merck als die van de tonne. Item dat alle de inwoonders van geseyde stadt Philippijne sullen eeuwelijck vrij zijn daer ende door het ge- heele graefschap van Vlaenderenende daer en boven voor den tijdt van ses ende dertich jaeren door alle onse landen ende contrijen voor de voorschreven tijt exempt van alle be hulpmiddelen inde voorschreven landen van Vlaenderen. Item dat den suppliant sal moghen stellen ende ordonneren gewicht ende balance, soo als tot Watervliet. Item dat men sal mo ghen inde voorseyde stadt opstellen een vrije marctduy- rende ses daghen int jaerbeginnende den tienden December met vrijheyt van te gaen ende commen tot geseyde marct acht daghen voor ende acht daghen naermet een weecke- lijcke marctdach te weten woonsdach. Item dat de gheseyde stede Philippijne ende vijftich roeden buyten de grachten van dien sal afghetrocken worden van de jurisdictie van Water dijck, ende blijven een bailliuage ende schependom a paert, als meer andere goede steden in Vlaenderenhem ghevende nochtans alsulcke heerlij cklieyt als wij hebben gheconsen- teert voor Waterdijck, even als ofse annex bleeve aen de heerlijckheyt van Watervlieteven al soo ghelijck Waterdijck gehouden is. Item om te furneren de oncosten die hij sal moeten doen tot bouwen van de toorens meulen poerten grachten ende anderssintshij sal moghen doen lichten al sulcke accijsen als sijn octroy van Watervliet inhouwtte weten op ij der stoop wijnsdie ghesleten sal worden inde gheseyde stadt ende polders daerontrent bij den suppliant aireede inghedijckt ofte noch te dij ekenacht penninghen parisis goeden ganckbaren gelde van Vlaenderen; op ij der tonne goet bier sesthien grootop ijder tonne kleyn bier acht groot; op ijder koey oft osse vier groot; op ijder aencomme- lijng ofte kleyn osse, genaempt een ruun drie groot; op ijder calf, schaep ofte weer, twee groot; op ijder hoet geerst, ha ver ofte anderssintsdaer ghesleten van ghelijcken twee groot.

Archief | 1880 | | pagina 51