29 righe plaetsen gheschietencle dat men inde voomoempde stadt sal moglien packen haeringh daer aencommende sonder ander merck als die vande tonne, wel verstaende dat de previlegie, die den suppliant lieeft voor sijn stede van Watervliet, door desen sal blijven gecasseert ende vernieticht. Item dat de inwoonders van Philippijne sullen eeuwelij ck vrij sijn door onse gebeele graefschappe van Vlaenderen ende oock gheduerende den tijt van vierentwintich jaerendoor alle onse landen ende heerlijckheden van alle waeren ende coop- manschappendie sij voor de tolmeesters sullen doen brengen. Item dat de inwoonders van Philippijne met de nieuwe dijclcagie van St. Philips polder sullen vrij sijn van alle ende behulpmiddelen voor den tijt van sesthien jaeren. Item dat de voorseyde stadt sal hebben ghewichte ende balance ghelijck als tot Watervliet, te weten voor alle coop- manschappen van vijffentwintich ponden ende daer boven. Item wij ordonneren ende geven inde voorseyde stadt van Philippijne voor een vrije jaermarctduerende ses daghen int jaer, ende niet meer, beginnende jaerelijcx den tienden dach van December met vrijheyt te gaen ende kommen tot de geseyde marct door alle onse landen acht daghen voor ende acht daghen naerende oock een wekelijcke marctdach te weten op woonsdach. Item wij willen ende ordonneren dat de stede van Philip pijne ende vijftich roeden bnyten de grachtensal afgetrocken ende gesepareert worden de welcke wij aftrecken ende sepa reren van de heerlijckheyt van Waterdijckende blijve een balliuagie ende schependom a paertals meer andere goede steden in Vlaenderen onder de welcke sullen bennen de vijf tich roeden buyten de grachten. Ende hebben hem gegheven ende geconsenteertgeven ende consenteren midts dese alsulcke heerlij ckheyt als wij hem gheconsenteert hebben voor de heerlij ckheyt van Wa terdijck ende soude hebben indien het bleeve geuniert aen de selvemaeckende daervan een leen a paertgehouden van

Archief | 1880 | | pagina 53