31 tegen haer te ordonneren ofte toe te laeten by daet ofte ordon nantie dat aen haer ofte iemant van haer eenich hinder ofte empeschement gheschiededese eenichsints contrarieerende want alsoo is onse plaisier. Elide opdat het sij een saecke vast ende bondig hebben aen dese teghenwoordighe doen hanghen onsen seglielbehoudens onse recht in alle andere dinghen. Gegheven in onse stadt Meclielen inde uiaend Januario inden jaere ons lieeren duysent vijf liondert en vijf, ende van onse regeeringe den tweeden. (Naar eene kopij van de XVIle eeuw). IX. opdracht doolt den heek van watervliet der heerlijk heid van philippine ten voordeele van den heer van waterdijk mits de heerlijkheid te leen houdende van zijn hoe te watervliet. 1513. Extraict ghetrocken uyt seker registre berustende onder Jor Maximiliaen van Os beghinnende soo volclitCopie de Poctroy pour dycquer les poldres par cy-devant nomm'es St. Salvators poldre auquel est situé le fief et seigneurie de Waterdijck et mesmes pour en ce faisant pouvoir passer et traverser le havene de Bouc- hautte jusques au poldre de St. Clémentou est la PhillippynePhilippe par la grace de Dieu archiducq d'Austrice etc., et datée la XVI- jour de novembre MVCIou entre autres est escript comme s'ensuit lek Matthijs Lauwerin heere van Watervliet etc. doen te wetene dat ickomine seker redenenmij daertoe porrende ende uyt gherechter jonsteghegheven upghedreghen ende ghetraiisporteert hebben ende by desen gheven draeghen up

Archief | 1880 | | pagina 55