40 staende int houcxken vant Braetstraetkin van dair zonde loo- pen tderde gliesclieet oft pael achter een bosselken, staende westwairt over de voirs. Heerstrate int velttwelc nu toebe- hoirt den voirs. heere van St. Jans Steene, tvierde ghescheet oft pael staende up die Heerstrateloopende nair St. Jans steene voirn., bynae in middel van de zelve straete teghens over een oude tronckeeckeghestaen over den grondtghenaempt de Grebbe toebehoirende Willem Gillis sone van weioker plaetze loopt tvijfste ghescheet deur dlandt ende erve van eenen upgliezetent keurbroedere vanden voirn. Lande van Waesghe naempt Jan van Have re levende te Kemzeke ende doot te Steene, tot up die Hellestraete aldair den vijfsten pael staet ende ghestelt es gheweest teghens tghescheet van twee hofsteden van Simoen ende Thomas van de Yelde teghens overe de hofstede van Jan van de Yelde Daneels zone loopende alzo de kuere vanden voru. Lande van Waes lancst der Hellestrate vande vors. laeste paele int noorden tot up den watergancklaetste ghescheet van de vorn. van Waes teghens de vorn. van Hulster ambochthoe wel nochtans de glieheele straete vanden zeiven laesten pale benoirden toebehoirt de voirs. heerlicheyt van St. Jans Steene ende nair dien dat vanden vorn. accorde men hadde ghedaen behoirlic rapportelc in zijn collegezo was ende es finalic gliesloten datmen up de voirs. ghedesigneerde plaetzen steenen palen stellen ende zetten zoude ter eeuwigher memorie ende bewarnisse vande beede vorn. limitenvoir die posteriteyt ende naircommers ende elc an deren verleenen dair of behoirlicke brieven van verzekerthede achtervolgende welcken zo hebben wij present bij ende over gheweest den twintichsten in Octobre a° XYC tweenvijftich ten voirs. ghedesigneerde plaetzenaldair de palen inde vorn. manie ren ende voughe gestelt ende ghezet zijn gheweest, ghelovende ende stipulerende bij onze trauwe ende eere over ons ende onze naircommers ten eeuwigen daghe die te houden e over zulcx noch ghedooglien bij onzen wetene oft toedoenetzij in payze oft oirloghe, die herstelt, achterwairt of voirwairt ghedaen te

Archief | 1880 | | pagina 64