39 een onversterfelijk leendat derhalve op elk lid der familie kon overgaan De nieuwe eigenaar vestigde er zich insge lijks, en zijne moeder, die op 5 Maart 1495 overleed had der kort te voren gestichte kerk onderscheidene goederen vermaakt, onder den last, dat ter bevordering van de rust harer ziel, "ten eeuwigen dage" met acht priesters de zeven getijden zouden gezongen worden, alle dagen met drie zingende missen. Ook de armen had zij rijkelijk bedacht Floris werd als heer van Cortgene opgevolgd door zijn1 zoon Frank die gehuwd was met Barbara van Wassenaar. Barbara overleed op 18 Julij 1502 en werd in 't koor der kerk be graven; drie jaar later stierf ook Frank, zijne uitgebreide bezittingen nalatende aan zijn eenig overgebleven zoon Frank want zijn andere zoon Jacob was kort na zijne terugkomst uit Parijs, waar hij gestudeerd had, overleden s). Doorliet huwelijk'van dezen laatsten Frank van Borssele uit dien stammet Catharina van Esmond zijn de heerlijkheden Cortgene, Emelisse en Welle eindelijk gekomen aan het huis van Oranje; doch thans behoort de eerste aan de erven van Anthonie van FIoboken, lieer van Eoon en Pendrecht; de beide laatste ambachten zijn in 1598 onder andere benamingen herdijkt en bij aanliggende heerlijkheden ingedeeld 4). Bij den verkoop van Cortgene in 1478 werd het gezegd groot te zijn 993 Bloische gemetenliet was op het ooste lijke- en westelijke eind ingesloten door vroeger ingepolderde waterentengevolge waarvan het regtsgebied langs den Zuid- vliet zich uitstrekte van de zeesluis bij //ter Loe" tot bij die van den Booinvliet i). x) Boxhorn Kronijh van Zeelandpag. 429 en 430. 2) Ibid, deel II, pag. 428. 3) Rkigeüsbeug, Kronjk van Zeeland pag. 226 228 en 250. 4) Zeelandia lil ast rat adeel II, pag. 186. 5) Boxhokn op Reigersberg, pag. 429 en 430. Een Bloisch geniet bevat 300 roeden en komt overeen met 0.3924 Hectare.

Archief | 1880 | | pagina 83