266 liet stadhuis met heer Klaas van B. en men sprak van den rentmestscip(het rentmeesterschap van Zeeland bewester- Schelde) en 's Zaterdags daarna was men weder vergaderd omdat heer Hugo van Heenvliet van mijnheer (den Graaf) gekomen was. Laatstgenoemde volgde eerstgemelde in dat ambt op. Den laatsten kerstdag 1392 was iemand gezonden mit 25 man ghewapent mit boghen eh mit glavien in Duvelant bi heli Claysen van Bselen om zijnre beden willedaer zi 4 daghe om vut waren." Mevrouw van Popkinsburg (de vrouw van Klaas van B. v. B.) kreeg in 1392 voor hare jaarmarkt //tot eenre pilsen" 25 Hollandsche guldens 3 15 Den 30 Juli 1396 kwamen er brieven van mijn heer //dat lien Clays van Borselen truwaerdscip va Zeelant bevolë was. Jacob. Den 1 October 1419 voeren de burgemeesters en de meeste schepenen naar Ylissingen, om zijne bruid te ont vangen en togen van daar naar //Sinte Laur" (Sint Laurens). Deze bruid kreeg van stadswege een vergulden overdekten kroes die 9 kostte. B. van Cortgene. Philips. Ite bi ov eendghene van beliu ende scepene mir vuwê lie Philips wijf van Borsele ss Btheljieeus docht van Raport" kreeg, toen zij eerst hier in de stad kwamvan stadswegeeen vergulden kroesdie 4 mark en 6 lood woog en 5:8:9 kostte. (1396-97). Den 15 Mei 1398 kwam Philips van Borssele hier en men las zine bevelinghe vut van zine rentmeesïscippe. In de rekening van 1432 wordt vermeld, dat van Daniel van Harezeele en jonkheer Giselbrecht van Beverwaard (ook genoemd van Yianen en van B.) van ieder ontvangen was 39 3 9 voor exue van de goederen van Philips van Cortgene. Het recht van exue was 10 °/0. De weduwe van Philips van Cortgene wordt in gezegde rekening vrouw Machteld genoemd.

Archief | 1881 | | pagina 100