368 toegde liaer ghebrec, dat zij hadde up lie Janne van Heem stede." Hen 31 dier maand gingen B. S. naar Klaas van Borssele om bet antwoord, dat men beer Jan van Heem stede geven zou en den volgenden dag gingen de Rentmeester en de Wet naar den Abt om een bestand te maken tusschen genoemde personen. Den 3 October 1411 was Olard Pier Coppinszoon hier boven en men sprak hem over woorden die hij zou gesproken hebben op heer Jan van Heemstede." Den 16 Julij 1411 voer de baljuw met eenige schepenen naar Veere //om ten besten te spreken," tusschen heer Klaas v. B en heer Jan v. H. van hun geschil. Den 31 dier maand was eene dagvaart bepaald tusschen deze twee heerente houden te Scellacht-kerkedaar de Abt en 6 schepenen van Middelburg bij waren //daar de abt en de schepenen 't beste toededen en zij maakten eene dag vaart des anderen daags in Middelburg, daar die heeren aan beide zijden veel volk bij zich hadden, daar die goede lieden van de stad een deel volk bij zich hadden, om onlust te bewaren." Den 3 Augustus vertoonde heer Klaas v. B. en de vrouw van Veere zijne dochter de huwelijks-voorwaarde en heer K. v. B. verzocht //de Wet dat zij varen wilde ter Vë en segghë hen Janne hoe hë Clays en die vrouwe vand Ve ghetoeght hadden voer die Wet en voer jnane haer huwelike voerwde twelck die stede hen Janne te kenen gaf." Den 4 Augustus voeren er 7 schepenen en een klerk naar Veere op verzoek van heer Jan v. II. die betoogde, dat hij bereid was als voogd alles te doen, dat hij schuldig was. Op Sint Jansavond (uitgaande oogst) trokken er naar heer Klaas v. B. en voorts naar Veere, mits dat wat onrust aldaar geschied was. Den 4 September voeren Jan Jordaen en 6 schepenen naar Veere //om een vrede te nemen" tusschen heer Klaas v. B. en heer Jan v. H. Den 5 September voer hij met vier schepenenomdat de

Archief | 1881 | | pagina 102