369 vrouw van Veere liet ijzer uit den molen van Zandijk had doen nemen. Den 10 September werden er uitgezonden om de tusschen- komst van den Graaf in te roepen die brieven dede ordi neren van ene bestande tussché den tween hen." Den 20 December sprak er iemand met schepenen over de schuld die die jonclië van der Vê de luden sculdich is." Zie omtrent het vorenstaande: Ermerins a. w. III 53 en van Mieris Groot Charterboek IY 190, 192. Den 13 Februari 1414 was der vrouwe ghesinde van der Yë" om recht te hebben van Justaes Willems/, van het geld, dat heer Klaas van Borssele op 't gemet gegeven was en den 17 dier maand was de vrouw van Yeere met hare vrienden bij schepenen en gaf hare brieven en gebrek te kennen, dat zij had op de heerlijkheid van Yeere van hare duwarie en anders." Den 18 Februari 1415 gingen er van stadswege naar den Haagop verzoek van den Graaf om der zaken willedie tusschen de vrouwe van Yeere en de onderzaten van Yeere stondenovermitsdat zij in den rechte gekomen was en van kracht gedmget haddeten einde den Graaf en den Raad de voornoemde zaak, naar der stede recht, bekend te maken. Den 15 Juni 1415 deed heer //Simon vand Ye betaling van heer Aarnoud van Cruningen 's wege aan de vrouwe van der Yere van hare douarie. Den 12 Mei 1419 gingen er van stadswege naar Yeere, om ten beste te spreken //tussclien der vuwen eh der jonc- vuwen van Ve." Den 19 Februari 1429 waren de vrouw van Yeere en jonk vrouw van Brigdamme op het stadhuis en hunne geschillen werden vereffend. Hendrik de IV. Onder dagteekening van 28 Juli 1448, vindt men, dat B. S. vergaderd waren, om te spreken over den heer van Yeere, die te 's Hertogenbosch gevangen was.

Archief | 1881 | | pagina 103