•270 wülfaert VI (7c). Omtrent zijn huwelijk met de Scliotsche prinses Maria, leest men, dat op den 21 Januari 1445 negen leden van het stadsbestuur van Middelburg' hij den heer van Veere ge weest waren //toen hij die feeste hield van de bruiloft van des konings dochter van Schotland en van zijn zoon." Reeds den 21 Januari 1443 waren B. S. van Middelburg vergaderd geweest om de huwelijks-voorwaarden van gezegd paar te visiteeren. B. van Zandijk. Des vrijdags na St. Adriaansdag 1365 kwam er bericht van het huwelijk van heer Raas v. B. (waarschijnlijk van Zandijk). In de pinksterdagen van het jaar 1392 //cam vele vremts vols. in die stede om der bruut wille van ser Rasen docht die hen sone van Heenvliet hadde en omdat qualic in den lande stont." Volgens Smallegange kroniek bladz. 396 trouwde IIade- wich van Bobssele van Zandijk met Jan van Heenvliet. Van het geslacht van Bobssele vond ik verder nog vermeld: Hannin en Olabd, die broeders genoemd worden, (1373-74). Zoete en Alise van Brigdamme worden zusters genoemd (1404-5). Mogelijk dochters van Klaas van B. van Brig- damme. Ebmebins a. w. I 187, vermeldt wel Alise maar niet Zoete onder diens kinderen. Marie Willem Jansz. dochterweduwe van Blobis ts Vrancken zoons van Borssele werd poorteres in 1444 en be taalde slechts 18 gr. voor recht. Het was mogelijk deze Bloeus waaromtrent men vindt, dat er den 10 Juli 1417 naar Noord Beveland gingen, om //Blob die bastd liê Vra- kens" te spreken, dewijl men had gehoord //van woorden, die hij gesproken had om Hendr. Bbaem te misdoenom dat te verhoeden en te bevredigen." Destijds was een H. Bbaem burgemeester.

Archief | 1881 | | pagina 104