380 ghesinde" werden verghift elo na zinre state en officie." Dit vergiften (begiftigen) geschiedde als volgt: de kamerlin gen van hertog Albuecht (mijnheer van Holland genoemd) kregen 12 nieuwe Alberts-guldens van 26 grooten 't stuk, zijne roedragers 16 nieuwe geldersche guldens, van 21 gr., zijn deurwaarder een franke van 3 fi 4 gr. en ook zijn val kenier. In de //buttelrie" werden 2 kronen gegeven, van 3 4 gr. De pijperstrompetters en gezellen ontvingen twee geldersche guldensde klerken in de schrijfkamer 6 vlaamsche nobels van 7 fi 5 gr. 't stukdes kanseliers gezinde 6 geldersche guldensde kamerling van //mevrouw van Holland" vier engelsche nobels van 7 ,6 7 gr. 't stukhare roedragers 4 geldersche guldensWillem van Beugen fourier6 nieuwe Alberts-guldenshare toortsdragers 3 geldersche guldens. De deurwaarder van den Graaf kreeg bovendien nog n voor zijn jaarlijkscli lam als kostumelijk is 4 fi. Toen //mijnheer van Oosteuvanï" den 21 April van ge zegd jaar zou vertrekkengaf men aan zijn roedrager 8 nieuwe geldersche guldens aan zijne messelgierseen gelijk bedrag aan zijn kamerling 10 nieuwe Alberts-guldens, aan den //but- telrie-meester2 dubbele lienegouwsche kroonenvan 4 fi 4 gr. 't stuk, //in de peterije (bakkerij) een dubbele kroon en in de waerderobbeeen dubbele lienegouwsche kroon aan de koks drie dergelijke kronenden zaalbewaarderden valkenier, den deurwaarder en den toortsdrager ieder een der gelijke kroonde knechtsdie de honden bewareneen gel dersche gulden en insgelijks aan den knecht, die mijns heeren mannen ter vierschaar ontbiedt; mijns heeren hieraut Beijer" een dubbele lienegouwsche kroon, aan zijn klerk 2 nobels en aan zijn kok 3 kronen. Doch dit waren slechts kleinighedenin vergelijking van hetgeen de leden der grafelijke familie zeiven ontvingen. Om te beginnen met //onzen lieven, genadigen heer van Holland," deze begeerde dat men hem van stads wege eene groote som zou leenenwaarschijnlijk ten behoeve van den oorlog tegen

Archief | 1881 | | pagina 114