283 In gezegd jaar werden hier toebereidselen gemaakt voor eene heervaart naar Zalt Bommel Zoute-Boihele"). Op Sint Geertruidadag (17 Maart) werd daarom een stadsknaap naar Oostburg gezonden, ten einde 5 orayngen" te koopendaal de herevaertse Inden palloren of hadden" en de trompetters pijpers en knechts kaproenenwelke vijf lakens met alle on kosten op 51 motoenen en 6 grooten te staan kwamen. Yoorts kocht men nog 8^ //gaerde" wit laken, dat geel geverfd werd om burchten van te maken aan de pallorendat 8 gr. de gaarde kostte. De hoofdlieden Woleaaub van beu IIooge en Baselis kregen paloren van oranje lakenwaarvoor 12 el gekocht werd, en kaproenen van donker blauw, waarvan een el noodig was. Van Fuank, den lombaard in Vlaanderen werden 500 mo toenen geleend voor deze reistegen 2 gr. te doch daal de reis verleyt" werd, lcwam men met hem overeen voor een penning te van 300 motoenen //en dat geld gaf men weer." Het doel van deze beraamde heervaart wordt niet in de rekening vermeld. Op Sint Bonifaciusdag (5 Juli) van gezegd jaar was het onrustig' in de stadwegens woorden die ghevielen in die hoglie vierscarre vor minen hë" en daarom werd er wacht gehouden. In 1373 of 1374 nam Middelburg deel aan eene heervaart. "Waar de plaats der krijgsverrichtingen was, blijkt niet, maar weldat de manschappen met vier schepen naar Geervliet voeren en verder zouden gevaren zijn indien het mogelijk geweest ware. Misschien behoorden zij tot het krijgsvolk, dat hertog Albeeciit verzameld had voor de belegering van het slot Gildenburg bij Vianen (Wagenaau a. w. III, 307.) De uitgavendie de stad er zich voor te getroosten had vindt men in de rekening van 1373-74, in twee hoofdstukken, het eene wegens het maken van tenten, en het andere ge- Archief Ve dl., 2de st. 20

Archief | 1881 | | pagina 117