287 welke laatste verguld en met der stede wapen gestoffeerd werden. Bij een zwaardveger kocht men vier oude pallettenom vuur in te houdenals men die bussen scieten 4 treeften om ze op te zetten. Er werden 8 schotkistenslotvast ge maakt en 26 loodbussen hersteld en van nieuwe //nuselen1' en haken voorzien; voorts 8 drevels vervaardigd en 4 //pelewen- ysers te steenbussen." Jan Bloc, de draaier, maakte 26 stelen die men stak aan de loodbussen." De timmerman maakte stellingen, d më die steenbussen of scieten mach." Men kocht 12 tonnen //tarts" (teer) om //torken" (pikkransen) van te makenwaarmede 5 man gedurende 6 dagen bezig was, tegen 4 gr. per dag, en bovendien nog 4000 turken, die niet //ghetarret" waren, a 6 fi de 1000, benevens oude netten en oud ghetouweom turken van te maken4 testen, daar men de turken in //zood," 60 IË roet en 18 tonnen om ze in te bergen. Aan een kuiper werd voor 78 hoepels aan tonnen te leggen, voor eiken hoepel een esterling' of te samen 26 gr. betaald. Aan de toortsen werd 28 iË //line" verbruikt. Iemanddie medevoer om de bussen te bewarenkreeg een scuppe"waarvoor 6 ellen vestayns" gekocht werden voor 6 gr. de el. De vier hoofdlieden kregen stuetzaxdie ge maakt werden van 40 ellen hanefasdat 3 gr. de el kostte en 3 groote en 3 kleine //spiknighe" van 150 pond ijzer dat die vier hoofdmanne vor hen voerden te Yrieslant"). Er werden 24 spaden voor 9 gr. en 16 vuurpannen, voor 24 gr. elk gekocht. De 24 toortsdragers en de 4 koks in de 4 tenten kregen voor zij uit Middelburg gingenelk een halven engelschen nobel en een nieuwen geldersclien gulden. Yoor henvoor de scipludeen knechts werden 140 kaproenen gemaakt. Yoor de palloren van de hoofdlieden en vaerludenwerden 28 halve witte lakens gekocht. De pijpers en trompetters kregen kleêren van rood laken. Om de burchten aan de pal-

Archief | 1881 | | pagina 121