288 loren te maken werd wit laken rood en geel geverfd. De hoofdlieden droegen kaproenen van rood en zwart en om die met borduere te werkenbetaalde men vier geldersohe gul dens. Toen men in Eriesland kwam werd 6 el wit laken gekochtdaar de manschappen hun heerteijken of maecten." De stad gaf volle heervaartleest men in de rekening dat was, dat elck hoofman liadde dubbel soudie van 42 daglien, elc daeghs 24 gr." Ieder hoofdman kreeg nog voor zijn n hoyke" 20 fi en voor zijn scoenlaken" en zijn dwalen" 13 fi. Een banierdrager kreeg 10 voor zijn //lioyke." De //mannen van wapenen" ontvingen 12 gr. per dag. Broe der Pieteb, een karmelieter, die de reis mede maakte, ont ving voor dagelijks de mis te doeneen nobel. Den 13 Augustus 1396 waren de schepenen vergaderd mits dat die artsiers vut Ynghelant hier ant lant come warenl te Arnemuidenen omdat zij geen schepen hadden om naar Eriesland te varenwerden er twee gehuurd bi goetdenken van den abt van Middelburg," voor negen engel- sche nobels elkom hen naar Gouda te brengenonder geleide van Boeloe van deh Zande kapellaan van den graaf van Oostekvant. Daags na Maria-geboortedag (9 September) was //tshën broede van Moebxay" uit Engeland gekomen om ook met zijn volk naar Eriesland te trekken. En om tijding te hebben van de Bartlioene ende van de Eransoy- sen die mijn lie dienen zouden te Oost Yriesen," zond het stadsbestuur iemand uit naar Ylaanderen. Willem de bas taard van Henegouwendie ook medetrokkreeg te hulpe zine hnasche" 20 fi. Men kreeg hier bericht dat men lie van Hollïït eïï zine sone met hare volk den upganc in Oestvrieslant ghewonnë liaddë." De terugreis wérd met wagens van Haarlem (hoe men daar kwam wordt niet vermeld) naar den Haag gedaanverder met wagens en schuiten naar Schiedam, vervolgens met vier schepen naar Arnemuidenvan waar men met 24 wagens huiswaarts reed.

Archief | 1881 | | pagina 122