289 Daags na Sint Lambrechtsdag (17 September) waren de vier hoofdlieden op het stadhuis, om af te rekenen. Men gaf aan de trompetters en pijpersbij hunne terug komst, elk een halven nobel, //omdat zij luttel van den vaer- lude ghehadt hadde." Pi eter Hendriks'/,, een der hoofdliedenwas onderweg ziek geworden, wat de stad 3 16 - kostte. De tenten werden na de terugkomst in 't hof van de Sint Jans heeren geborgen. Tot goedmaking der kosten verkocht de stad te Antwerpen en elders voor 532 3 1 6 lijfrenten en ontving van hare ambachten 8:5:- wegens eene heffing van 14 gr. per gemet. Dewijl er tijdens deze heervaart veel ingezetenen uit de stad warenwerden de poorten buitengewoon verzekerd en ook wacht gedaanomdat er veel vreems volx alhier vkeerde" en //om die stede te bewaerne van vianden ende ooc van brande." Vergelijk omtrent deze en de volgende tochten naar Pries- land: Be oorlogen van hertog Albrecht van Beieren met de Friezenin de laatste jaren der 14e eeuw, door dr. Eelco Verwijs in Werken van het historiesch genootschap te Utrecht, nieuwe serie n0. 8. In 1398 namen de Zeeuwen insgelijks deel aan de krijgs bewegingen in Priesland, doch keerden terug, voor hun tijd van zes weken om was en daarom was onse lieve ghenadighe hë van Hollant mismoedich up die van Zeeland en up die stede van Middelb." Dientengevolge raadpleegde Middelburg in het volgende jaar Zierikzeehoe men best minen he van Holl paijen zoude." Hij schreef brieven //die hart (d) waren," kwam vervolgens van Cats herwaartswanneer men hem van stadswege om in gonsten eïï in vrienscepen met hem te stane 100 gentsche nobels gaf daer hi d stede van Middelb goede brieven van quijtsceldinghe of gaf." Mevrouw van Holland en de domproost van Utrecht kregen toen ieder 25 gentsche

Archief | 1881 | | pagina 123