291 om van 's Graven wege Jan Dirksz. van Biezelinge te achtervolgen, die aldaar met zijne buitgemaakte schepen aan land gekomen was. Tot dat einde werden der stede bussen engiene en geschut" op twee wagens naar Arnemuiden ge voerd en reden er vier wagens met manschappen derwaarts. In 1404 bevalen baljuw en schepenen dat men met een wel bemand en gewapend koggeschip uitliggen zouom die van Brugge op te wachten en in den steen te brengen binnen Middelburg, omdat onze poorters in de gevangenis te Brugge gekomen waren en niet ontslagen werden. Dit uitliggen duurde acht dagen. Den 8 September van gezegd jaar kwamen er brieven van den Graaf, dat men geen goederen naar Ylaanderen zou laten varenmits de pandinghewelke die van Ylaanderen op mijns heeren volk gedaan hadden. Willem van Alkemade ging daarom uitliggen met een schip, bemand met tien ge- wapenden om het uitvaren te beletten. Op Sint Lambrechts-dag (17 Sept.) daarna, kwam er 's nachts een bode te paard van Boudewijn van Boiissele met berichtdat de Ylamingen met groote macht aan 't land gekomen waren, om een upslach an 't lant van Walghën te doene eü de lande te scotene eiT scofiericheijt te doene." De Wet koos daarop vijf hoofdlieden, om met al de macht, die men krijgen kon, naar den dijk te trekken. Men ging //lanx ter vijfzoodë up den dijc" en kwam met den dageraad te Ylissingen. WILLEM YI. Den 3 Juni 1407 kwam hij te Middelburg //met vele heeren en jonkers." De Wet heette hem welkom en besloot de on kosten te betalen, die hij tijdens zijn verblijf maken zou, welke 6:8:11 bedroegen. Hij vertrok met zijn gevolg op elf wagens naar Arnemuiden. Toen hij den 15 Juli van het zelfde jaar met de Gravin in de stad kwam, schonk men hem 300 en haar 100 fransche kronen.

Archief | 1881 | | pagina 125