300 abt (van Middelburg) lagen. ])e abt bad daarvan voor 4 G een vidimus afgegeven. JACOBA VAN BE IJ ER EN. Zij werd den 31 Juli 1417 alhier gehuldigd //en zij cam legghë hi bovë ome een eed van de poerten te nemen," ter wijl zij den 2 Augustus de Wet vermaakte. //Om des gelds wille, dat men onze lieve vrouwe van Holland, van der stede wege presenteerde tot hare inkomstentoen zij ontvangen en gehuldigd werd als landsvrouwe," werd ruim 492 ontvangen, wegens verkochte lijfrenten Inventaris n°. 134. en 136). Men schonk haar toen namelijk 2300 fransche kronen, van 4 omdat zij in grooten last gebleven wasbij den dood van onzen lieven heer haar vaderzaliger gedachtenis." Zij kreeg bij die gelegenheid nog twee stukken rijnwijn en haar ghe- sinde(gevolg) werd als volgt begiftigdde roedragers met 6 hollandsche schilden van 3 Ij 5 gr. //de pentier" met 4, de buttelghier met 4de fouriers met 2 de koks met 4de kamerlingen met 12, de messelgliiersmet 4, de //tortyts- dragliers" met 2, in de //warderobe" 3, des tresoriers //ge zinde met 8Helmichs knechten met 3de deurwaarders met een. Toen er den 3 Maart 1418 afgevaardigden naar den Haag gingen bij de Gravin ome tote stede behoef te vvolg hant- vestèdaer die stede eïï poerten in voirtidë an vcort gheweest heeft," moesten zij lang vertoeven //ome dat die htoghe" (Jan van Biiabant) aid up dien tijd cam ome ons ghena- digher vrouwe van Hollant te beslapene en te trouwene." Het gelukte toen aan Middelburgom hare oude privileges beves tigd te krijgen en nog nieuwe te verwerven Inventaris n°. 135 en 137). Aan den tresorier en de raden werden daarom 150 hollandsche schilden betaald en de klerken in de schrijf kamer kregen voor het zegelen der brieven 10 zoodanige schilden. Hen 12 Juni 1418 kwam Jan van Biiabant hier en werd

Archief | 1881 | | pagina 134