801 gehuldigd n als mombaer ende voeght des lants." Hij kreeg toen twee pijpen rooden wijn, die elk 6 nobels van 8 kostten, terwijl aanzijn gezinde 100 liollandsche schilden ge geven werden. Den 14 dier maand gingen er van stadswege naar Goes bij den Hertog, om ook van hem bevestiging der stads privileges te verkrijgen, hetgeen eveneens gelukte (zie Inventaris n°. 189). De brief van bevestiging werd te Mid delburg verleend. Den 21 Mei 1426 kwam van Philips van Bourgondië copie van een brief uit Home roerende van de sententie die gegeven was tusschen O. L. II. van Brabant en O. L. Trouwe van Holland," om alhier af te lezen. Hiermede zal wel bedoeld worden de verklaring van den Paus, dat het huwelijk van Jacoba van Beheren met Jan van Brabant onwettig was; omtrent wier dagteekening Wagenaar in het onzekere verkeerde Vad. hist. 111,480). Uit het voren staande blijkt dusdat die verklaring vroeger afgegeven werd dan door hem werd verondersteld. Den 17 October 1417 gingen er van stadswege naar Goes om aldaar de Gravin op te wachten en met 100 gewapenden naar Holland te geleidenonderweg Zierikzee aandoende. Den 16 December van gezegd jaar gingen afgevaardigden naar den Haagom aan den tresorier te kennen te geven dat men gedurende eene maand, op stadskosten, te Gorin- chem, 40 krijgslieden zou onderhouden, tegen 6 gr. daags. Wegens het geschil, dat destijds tusschen de Gravin en de stad Dordt bestond, werd de stad eenigzins versterkt doorliet maken van een draaiboom tot afsluiting van de haven en voerbaelgen" (balies) //tot allen poorten." Bovendien hield het stadsbestuur met de poorters wacht, maar nogthans gingen er op het laatst van November (in de rekening staat den 31) naar de Gravinom haar te kennen te geven dat de stad kivalijk voorzien was van hetgeen men behoefde om ze mede te bewaren."

Archief | 1881 | | pagina 135