305 en de tweede 3 weken duurde. Middelburg leverde 50 man schappen, waaronder 2 hoofdlieden. De eerste reis werd van hier met 23 wagens naar Arnemuiden gemaakt, waar de man schappen met 11 schuiten scheep gebracht werden. Vervol gens voer men langs ZierikzeeRotterdam en Gouda en landde te Poelgeest. De terugtocht had plaats over Delft en Nieu- werhaven (Schiedam) en vervolgens met schepen naar Arne muiden. Deze twee tochten kostten te samen 235 5 5. Den 29 September 1420 gingen er naar Cats, op een dagvaart van de gemeene heeren en leenmannen van Zee land," waar aan hertog Jan van Beijeren eene heffing van 46 gr. per gemet werd toegestaan. Omtrent de oneenighedenin 1420 ontstaan tusschen hertog Jan van Beijeren en hertog Jan van Brabant en de weder- zijdsche vijandelijkheden (Wagenaar a. w. III445) vindt men het volgende vermeld. Den 7 September werd iemand naar Antwerpen gezondenom onze poortersdie naar de markt gevaren warente waarschuwen van de pandingdie men hier op de Brabanters deed, omdat de proost van Oud monster en andere raden van hertog Jan van Beijeren in Brabant gevangen waren gezet. Den 12 October werd op een dagvaart van de steden van Zeelandte Goesberaamd om de stroomen tusschen Holland en Zeeland te beveiligen //overmits dat men van Steenbergen uitlag" en den 23 dier maand werd op een dagvaart van de heeren en steden van Zeeland, te Reimerswale besloten, dat men die plaats bewaren zou en bezetten met gewapenden omdat de Brabanters eene vergadering van gewapenden maakten." Éen der burgemees ters bleef te dier plaatse 14 dagen lang met 20 manschappen. Den 15 December kreeg men hier uit Zierikzee bericht, dat de Brabanters vergadering maakten. Den 30 Januari 1421 waren ze hier met laardsen voor het land geweest en hadden te Arnemuiden schepen genomen. Dientengevolge waarschijn lijk, kwamen op den 3 Februari 1421 de //jonkheeren van Veere," Florus van Borssele en andere ambachtsheeren

Archief | 1881 | | pagina 139