306 benevens de schepenen van Westkappel en Ylissingen hier, om te spreken, hoe men het land bewaren zou en werden er den 7 dier maand naar Amsterdam gezondenom roei schepen en baardsen te koopenteneinde de vijanden te we- derstaan. Voor drie baardsen met toebehooren vindt men 29 8 - in rekening gebracht. Als een gevolg van de verschillende oorlogenwas de stad overstelpt geraakt met schulden. Ten blijke daarvan vindt men achter de rekening van 1420-21 aangeteekenddat de bezoldiging van het stadsbestuur en zijne beambten in geen twee jaar was voldaandat aan den ïtentmeester nog £20:9:- verschuldigd was voor causeljoen-ghelde;1' de poorters 314 nobels te vorderen hadden voor de reizen naar Leiden, 1714 nobels wegens den zoen tussclien de hertogen van Beijeren en Brabant en nog omstreeks 300 te betalen stond aan verschillende personen in Brabantwegens lijfrenten. Den 28 Januari 1422 gingen er dan ook van stadswege overal in Brabant" om te com,poseeren over de lijfrenten en togen er tevens naar Holland, om met hertog Jan van Beijeren en zijn raad over de lasten van de stad te spreken en te ver zoeken dat hi consent en wille dtoe doen wildedat die poerte d stede renten anneme zoude ome d stede uter last te helpë." Den 7 Maart 1422 ging iemand van stadswege naar Gent, met 25 gewapenden, tot geleide der raden van hertog Jan van Beijeren, die op een dagvaart moesten//met der ouder vuwe van Hollant." Het was destijds zeker geen zaak om ongewapend te reizenalthans men schreef aan den Hertog dat de ballingen aan 't land geweest waren met baardsen en in Augustus waren er poorters van Dordt voor Zierikzee ge vangen genomen. PHILIPS YAN BOURGONDIË. Den 16 Januari 1431 kwam er bericht, dat zijne echtgenoot gheleghë ware van eene jöghe soneen den 5 December

Archief | 1881 | | pagina 140