308 goudsmid een groot zegel vervaardigd voor '20 ll 0 gr., zoodat de maatregel, in 1419 genomen (zie bladz. 304), weder buiten werking was gesteld. De kanselier van hertog Philips kreeg in 1445 honderd gouden saluten //omdat hij deze stad in zijne recommandatie hebben zou en dat hij helpen zoudat de stad in hare rech ten en privileges blijven mocht.1' Den 10 Pebruari 1426 werd hij hier gehuldigd, bij welke gelegenheid hem van stadswege een voer wijn van 5 amen en 3 schreven werd aangeboden, die f 16 van 40 gr. de aam kostte, terwijl aan zijn ghesinde" 4:13:9 werd betaald. //Up de nieuavont des nachts (aldus leest men in de reke ning van 1426) qua alh tiding als datt een groot deel En- gelschë come waen en ballinghe der landen van Hollnt en van Zeelnt ome voert te trecken ter Goude of anders, en comê waen ome die lande van Hollt en van Zeelnt te be- scadighë en te destrueren." Die van Middelburg kozen daarom twee hoofdlieden en togen tegen de vjanden op met 300 gewapenden of daaromtrentmet de heeren van Zeelandom de vijanden te bekrachtigen en te wederstaan daar een deel nedergetogen waren op die reis op het wateren daarna togen zij en sloegen op in 't land van Schouwen. Daarna toen O. G. heer van Bourgondië kwamstreden (zij) aldaar met de vijanden, die in 't land gekomen waren, daar zij om uit waren op de genoemde reis 16 a 17 dagen." Deze reis kostte 102 7 -. De Engelsclien waren, volgens een be richt, dat men 1 Januari 1426 ontving, wel met 14 of 15 groote schepen gekomen. Den 15 dier maand kwam er be richt, dat de hertog van Bourgondië met zijne aanhangers' te Brouwershaven tegen de Engelsclien en die van Haam stede gestreden en de overwinning behaald had. Eenigen tijd laterhad men eene boodschap ontvangendat de ballingen die te Zevenbergen lagennaar Zierikzee wilden komen en daar binnen gelaten worden. Middelburg verzocht om dat

Archief | 1881 | | pagina 142