309 niet te doen en beloofde Zierikzee des noods te hulp te komen. Den 29 Februari kwam er andermaal zoodanige tijding, waarom Middelburg 150 gewapenden naar Zierikzee zond, die daar 14 dagen voor de stad lagen, wat 63 14 3 kostte. Den 2 April 1426 waren de steden en heeren van Zeeland te Sint Maartensdijk vergaderdom te beramenhoe men de stroomen beveiligen zou en hoofdlieden te kiezendie van 's lands wege met 1200 gewapenden //op het water zouden liggen tegen die van Zevenbergen. Om de kosten daarvan te dekkenwerd eene heffing van 4 gr. het gemet uitge schreven. De inning dezer belasting ging zeer bezwaarlijk want den 6 Juni togen er van stadswege met een groot deel wapentuers" in Zuidbeveland //om deludente beweldighen''1 en den 16 dier maand ging iemand van stadswege met Flo- ris van Borssele naar Meliskerke, om de landlieden te onder wis endat zij betalen moesten. Den 23 April 1426 gingen er van stadswege met den heer van Yeere en de regeering van Zierikzee naar Ylaanderen, om den hertog van Bourgondië kennis te geven, dat de ballingen met groote macht de stad Haarlem belegerd hadden en in Mei zond men hem bericht van de besittedat onse glienadig vrouwe van Hollnt hadde mitsgads de balling en die Carmerlands (Kennemers) en and van Hairle." Middelburg nam ook deel aan de heervaart tegen Zeven bergen tot welk einde de hoofdlieden met hunne onderhoo- rigen den 31 Juli 1426 op reis gingen. In Augustus werden er naar Sluis gezonden, om te vernemen naar 8 groote sche pen die men van 's lands wege koopen wildeom voor Zevenbergen te leggen. Deze is eene der gebeurtenissen, omtrent den tijd waarin ze voorvielen, Wagenaar het niet recht met zich zeiven eens was en die dan ook blijkbaar verkeerd door hem wordt vermeld faclhistorieIII, 479). In dezen tijd werd Arnemuiden van bolwerken en andere ver sterkingen voorzien. (Zie hiervoren bladz. 225). Tot goedmaking der oorlogskosten gedurende 1426zag

Archief | 1881 | | pagina 143