319 Van Aelbb. Vxleijn werd er een aangekocht voor 7 (1407-8). Bladz. 277 (6). Behalve hetgeen elders omtrent ongere geldheden binnen de stad vermeld wordtvindt men daarom trent. Op Sint Jacobs- en Christoflels-dag 1408 waren de baljuw en schepenen den ganschen dag op het stadhuis en gingen somtijds op de markt, om onrust te beletten Den 18 Maart 1441 gingen B. S. bij de Minderbroeders, om te spreken met een deel poortersdie daar ontboden waren roerende van der lopinghe die in Middelb gheweest hadde." Bladz. 311 (7). In 1431 werd er een bord gemaakt //daar men die lijfpensionarissen van de stad inschrijven zou," om in de kerk te hangen, dat 12 gr. kostte. Voor de hoofd letters te rubriceerente linieeren en anderen arbeid" werd 8 gr. betaald en aan Pieteb den beeldenverver, voor 2 a 3 beelden aan dat bord te maken16 gr. In de Historische bijdrage betrekkelijk de oude topo- graphische gesteldheid van Middelburgdoor J. Ehelich {MiddelburgscJie Courant 19-22 November 1853, n°. 139, 140, waarvan een exemplaar voorkomt in eene //Adversaria meest betrekkelijk Middelburg," door gezegden E. samengesteld en berustende in de prov. bibliotheek) wordt medegedeeld, dat men bij het doen van uitgravingen voor het leggen van gas buizen op het hoogste gedeelte van de burchtstraatdrie a vier palmen onder den beganen grond, eene houten bevloe ring vond, waarvan de planken in de breedte onder de straat doorliepen in de richting van de eene rij huizen tot de andere met een aantal staande en liggende balkjes, en dat delengte was langs de oostelijke helft van het voormalige gevangenhuis fs Gravensteen) en het huis bewoond door den heer Liebebt. Op grond, dat de straat daar zes Ned. ellen hooger ligt

Archief | 1881 | | pagina 153