181 Langevele of viele. In de relcening van 1366-67 wordt ze Langevele genoemd. Er werd toen eene som van ruim 2000 ponden van mijten 500,-besteed voor //onteckene, van brekenevan steene scoone te makenevan delvenevan maetsene, van timne, van boute, van ysere en van anders, dat daer toe behoort van den huse ter langhe-vele porten." De //vlerc" buiten de poort werd afgebroken (1399-1400 omdat die vallen wilde wegens den grooten dracht van het water. De steen werd gebracht in Sint Anthonieshuis. Ser Ghere-strate of Gheraerds-strate-^oortzooals ze genoemd wordt. De schaliedekker werkte aan het poorthuis (1366-67). In 1438 werd er eene valbrug bijgemaakt. Seijspoort. Vermeld in de rekening van 1373-74. Haijmanpoort. Wordt mede vermeld in bovengenoemde reke ning. In die van 1422 is er sprake van ze schoon te hou den tusschen de vlerken en van 't mischdaarbuiten weg te voeren terwijl er tevens in gesproken wordt van den toren tusschen de Zuiddam- en de Hayman-poort. In 1438 werd //de wech bute de Ilaymandaer die stede vele zants wt haddegemaakt. Het blijkt uit het vorenstaande, dat Jhr. Paspoort van Grijpskerke in zijne //Bijdrage betrekkelijk het ontstaan en de trapsgewijze uitbreiding der stad Middelburg in vroegere eeuwen" [Archief I, bladz. 56 en 57) wel wat te beslist sprak toen hij beweerde dat in het stedelijk archief zelfs bij na me niets gevonden wordt" van deze poort. Het kan tevens dienen tot eene betere aanwijzing van de plaatswaar ze zich bevonden heeftdan in den Kronijk-Almanak gedaan wordt. 'Dampoorten. In de rekening van 1371 is er sprake //van den poort-liuse up den Dam," wegens uitgaven voor schaliën, nagels arbeid en alle andere zakendie er toe belmorenen alzoo niet met zekerheid te zeggen of de Hoord- of Zuiddam poort bedoeld wordt. Eveneens is dit niet juist te bepalen ten opzichte van de uitgaven, die de rekening van 1376-77 be-

Archief | 1881 | | pagina 15