344 den Philipsdaalder met zijne gedeelten, zij dit slechts hadden aangenomen op voorwaardedat de andere gewesten 't ook zouden doenen daar eenige van deze o. a. rijksdaalders had den geslagen en nog steeds sloegenmen hun niet ten kwade kon duidendat ook zij zich niet aan het genoemde accoord hielden. Ze verklaren daarom uitdrukkelijkdat alle de pen ningen in haere munte tot Middelburch geslagen ende noch te slaenetzij den voorsz. dobbelen ducaet oft anderete wil len goet doen ende voor zulcx verantwoorden tegens allen ende eenen iegelickendie daerjegens zoude willen spreken ofte seggende gemeynte daerbij eenich verlies oft achterdeel ver- oorsaect te wordenen dat elkdie meende door de Zeeuw- sche munten benadeeld te zijn, de vrijheid had, ze ten kantore der Munt ter wisseling aan te biedenalwaar hem de volle somwaarvoor ze waren uitgegevenweer zou worden uitbe taald ingevolge den lasthiertoe door liende Staten van Zeelandreeds gegeven. Deze Yerantwoording werd aan alle geünieerde provinciën toegezonden vergezeld van den volgenden brief Edele, erntfeste, wijse, voorsienige ende zeer discrete Iieeren ende weerde Bontgenooten. Alzoo zedert wij hebben geprocedeert tot erectie van eender munte binnen dese provincie om tot dienste vander generaliteyt ende van dese provincie ende innegesetenen van lierwaerts overe zonder lesie van iemanden mede te helpen procurerendat int faict vander munte mochte worden voorsien dat 't landt nyet vervult en worde met quaet geit ende 't gemeyn volck daer- aen nyet bedrogen en worde ende consequentelijck dat alle die profSjten die vuytter munten zijn te verwachten, nyet en vertrocken op de haechmuntendie alle 't goet gout ende silver ter voorsz. fijne consumeren ende over ettelicke jaeren (God betert) geconsumeert hebbenSoo hadden wij nu onlancx onder andere doen munten eenen dobbelen ducaetzoe goet van gewichte ende alloy als die beste Spaensclie ducaten nu

Archief | 1881 | | pagina 178