345 jegenwoordelijclc g-anck hebbende, welcken onsen ducaet ende zeker andere specien onser munten, als den stuver ende het oortkeneenige onder den naem vande Staten van Brabant gelieft heeft nu onlancx vuijt hun eygen authoriteyt ende par- ticulierlyck zonder adveu vande generaliteyt te poogen vercla- ren voor billoen bij zeker placaet 't Antwerpen gedruot ende gepubliceert. Ende want wij int faict vander munten altijts hebben gehandelt ende begeeren te continueeren om zonder reproclie ff gemeyn beste te helpen voorderen ende dat wij met goeder consciëntie ende oprechte wetenheyt den voorsz. ducaet ende andere specien onser munte voor alle de werelt begeeren te verdedigen ende te mainteneren voor zoe goet als voorsz. istegen die columpnien van eenige affgunstige welcke die eenvoudige abuserende ende besigende hunnen naem ende authoriteyt tegens ff verbandt ouderlingen ende zonder respect vande naebuerschapsoecken onse actiën jegens alle recht ende redene zonder eenicli fundament te wederleg gen. Overmits ons nyet raedtsaem gedacht en heeft, t' selve met silentie te laeten passeren om die gerecliticheyt onzes handels ende zaecken ende het ongelijck van onse wedersprekers alle de werelt bekent te inaecken. Soo en hebben wij nijet connen naerlaeten de jegenwoordige justificatie ende verant- woordinge hierbeneffens gaende jegens t' voorsz. onbillich ende partij dich placaet ende publicaetie vuyt te laeten gaen in drucke. Yuytte deductien ende redenen vande welcke Uw E. sullen connen speuren 't goet fundament onser saecken ende vanden slach van onser munten, eensamentlijck onsen goeden wille ende meeninge om eendrachtelijck ende met gemeynen accorde te benernstigendat int faict vander munten mach wor den geprocedeert zonder lesie van yemandenofferende daertoe alle hulpbijstant ende wetenschap. Biddende Uw E. dese onse verantwoordinge ende justificatie te willen int beste duy- denals nijet geprocedeert zijnde dan vuijt noodzaeckelycke defensie tot conservatie van onze gerecliticlieijteere ende reputatiedie wij schuldicli zijn tegen alle columpnien te ver-

Archief | 1881 | | pagina 179