350 munt koper 7353 m. 3 ons aan cisalien 205 m. 3 ons en in cle bus 668 stuksdus zuiver 7148 mark. Recht van seigneurage 21 st. per mark. Koperen duiten. In de snede 88. Hiervan waren ge slagen 832 markwaarvan 36 in. aan cisalien afgetrokken blijft 796 m. zuiver. Reelit van seigneurage als boven. Uit het onderzoek door bovengenoemde muntmeesters-ge neraal in 't werk gesteld bleek duidelijk de deugdelijkheid dezer penningen. Ze aarzelden daarom ook niet, den Gecommitteerde Raden de volgende attestatie ter hand te stellen Wij, Melchioh van de Perre ende Jacob van Bijlandt, generaelsende Cornelis van Bijlandt assayeur-generael vande munten van herwaerts overecertificeren ende doen condt bij desen eenen yegelicken, dyent behoort, voor de ge rechte waerlieyt, als dat wij, gedeputeert zijnde bij de Gecom mitteerde Raeden vanden Staten slants van Zeelant tottet maec- ken vande busse vande munte van Zeelant binnen Middelburch bevonden hebben int openen der selver busse alle dese naege- screven specien van gelde goet ende oprecht int gewichte ende alloy conform die instructienden muntmeester daeraff bij den Staten van Zeelant ende den voorsz. Raede gegevente wetene eerst den dobbelen ende enckelen ducate met twee hooffden binnen der selver munte geslagen dat wij die zoe goet van weerde houden ende bevonden hebben als doorgaens die Spaen- sche dobbele ende enckele ducaten voortijden in Spaengien ge slagen van gelijcken oock den Philippusdaelder ende den lialven Philipsdaelderinde zelve munte geslagendat wij die oock zoe goet van weerde houden ende bevonden hebben als eenigedie hier te lande geslagen ende gemunt zijnitem de Boergoensclie daelders, inde voorsz. munte geslagen, dat wij die oock houden ende bevonden hebben zoe goet als eenige die hier te lande ofte bij den westvaelschen chryts geslagen zijn. Verclaren ende attesteren oock, dat den stuyver, inde voorsz. munte geslagengoet ende oprecht int gewichte ende alloy bevonden te hebben, conform die instructie den munt-

Archief | 1881 | | pagina 184