386 munt is, deselve ijzers wederomme ontfangen bij getale, sender gebrek daarinne te laten geschieden. Item de wardaineer hij van eenigen penningendie ge munt zijndie leverantie sal maeckensal telcken wel over- sienoft die wel gewrocht ende wel gemunt sijnende indien daer eenicli gebreck istsj int wercken oft int muntensoo sal die wardain die selve penningendaer hij t'gebreck in vindt in stucken snijden ende die doen versmelten tot coste van ongelijcke. Item sal die wardain gehouden wesen int maecken vande leverantien altijts van elck werck drye gelieele marcken, d'eene naer den anderen te wegen ende die selve drye marcken bincketeren van penninck tot penninck, ofte ten minsten een marck van dien naer sijn discretie, ende neerstelijck oversien oft de selve penningen rechtveerdelijck gesneden syn van egale gewiektealsoo wel opt marck als opt binquetende indien hij daerin eenicli gebrek bevindt, exederende die remedie, bij de instructie geconsenteertsoo en sal hij daeraff niet scheyden, het en sy wel gebetert in sijne presentie, eer liy eeniglie leverantie daer aff maecken sal. Item liy en sal geene livrantien maecken van eenige pen ningen, hij en heeft eerst ende voor al syn brivet vanden assayeur particulier van de dagelijxen joerneenende isser eenick gebreck int alloy excederende die geconsenteerde re medie gelyck voorsz. isindient goude penningen zijnter- stondt sal hy dieselve in sijn presentie doen versmelten ende indient silvere penningen syndesgelyekshet en ware dattet anders met gloeyen ende herblanclieren gebetert mochte worden. De wardain sal van elcke leveringe, te weten van vijff hondert goude stucken, als realen, halve realen, conincxgul- dens ende croonen in de busse steken eenen penninckwel verstaende indient beliepe tot seven hondert ponden grooten soo soude hij daer inne mogen steken twee penningenhou dende altijts d'ordonnantie van vijff hondert tot vijff hondert

Archief | 1881 | | pagina 220