389 briefkens vanden selven assaye juste te schrijven ende over geven tot een quart van een greyne toe, alsoomen des altijts gevseert heeft. Item sal den assayeur altijts hereet wesen assayen te maecken als hij des vanden muntmeester versoclit sal worden, tot ge- rieffsaemheyt vanden genendie ter munte gelevert sullen hebben. Item sal hij op alle d'assayen van goude, die hij maecken sal, alsoo wel voor den meester als voor den coopliedenschrij ven op sijn brivet alsoo wel 't geliout van den coper als vali den goude ende vanden silvere, ende dit tot verzekertheyt van eenen ijegelijcken. Item sal d'assayeur alle d'assayen vande materie ter munte gelevert syndealsoo wel van goude als van silvereselve in persoone halen opde gietcamer ofte comptoire van den munt meester. Item sal hij oock schuldich zijn de penningen vanden dagelijcxsen journeen selve in persoon te halen voor de munters om d'assayen daer aff te maecken. Item d'voorsz. assayeur en sal geen dagelyckse journeen van eenich wercktsy van goude oft van silverepasserennoch eenige briefkens daer afl' leveren den wardain, sy en sijn pas sabel, commende binnen de geconsenteerde remedie. De selve assayeur sal schuldich syn 't selve oflitie selve in persoone te bedienenhet en ware bij siecte ofte andere nootlycke ende legitime oorsake, ende indien gevalle sal hy op syn peryckel ende fortune mogen kiesen eenen commis daertoe nut ende bequaem zijndeby advise van die vanden Rade, die sijnen eedt doen sal in handen van die vanden Rade voorsz., ende dat om den tijt van acht ofte tliien dagen oft alsoo lange alst nootelyck is. Item boven alle dinck sy verboden d'assayeur, dat hij geen part oft deel hebben en sal heymelyck noch openbaerlyck inde pachtinge vander munte metten particulieren meester van de selve munte op de verbeurte van synder oflitie ende correctie vande Staten.

Archief | 1881 | | pagina 223