390 Item sal scherpelyck verboden syn den voorsz. assayeur, dat gedurende den tyt, dat hy 't selve offitie bedienen sal, hem eenichsints te onderwinden van eenige wissele te houden noch eenige coopmansehappe te doene van goude oft van silvere tot prejuditie van der munte. Item sal den voorsz. assayeur geloven ende sweeren in synen solempnelen eede alle de voorsz. articulen wel ende getrouwelyck 't onderhouden ende oock d'ordonnantie vander munte in allen haren poincten ende articulen, ende voorts al te doene, dat een vroome ende getrouwe assayeur scliuldich is te doene; oock dat de selve assayeur vanden meester, cooplieden ofte andere, onder t'dexel van sijn voorsz. offitie, eenige giften, gaven ofte geloften in geender manieren en sal mogen nemen, bij den welcken hy int exerceren van zijnder offitie yemanden soude mogen favoriseren oft achter deel doen. Alle dese voorsz. articulen sijn begrepen inden solempnelen eedt vanden assayeur ende sijn geregistreert opt bouck vander munte van Zeelandt. Aldus gedaen int Hoff van Zeelandt tot Middelburch op den xxiiij novembrisanno xve ende tachtentich. 4. Instructie voor die Ysersnyder van der munte Slants ende Graeflelycheyt van Zeelandtgemaeckt bij de Gecommit teerde Raden vande Staten Slants voornt. Inden eersten sal de ijsersnijder scliuldich wesen alle de muntijsers in de munte op de plaetse ende comptoire daertoe geordonneert met syn eygene handt te snijden ende bij nye- mant anders. Item sal hij rekeninge ende register houden van alle de ijsers, die hij tot behoeü' vander munte snijden sal. Item hij en sal gheen muntysers mogen snijden voor eenighe vreemde prinehen ofte stedennoch voor nyemantwye hy sij sonder oorlof!' van den voorsz. Staten oft heure Raden.

Archief | 1881 | | pagina 224