194 De schrijfkamer was van onder en boven van een gewelf voorzien en bevloerd (//overgesteken") met kleine Botterdam- sche steenen. De gezegde gewelven //cruusfoutenzooals ze in de rekening genoemd worden, waren versierd met //graeuwe ordune aensichtedie met //agynë eh audë ghereet- scippê" van Antwerpen kwamen en van Gebakd de Hont gekocht waren. Er werden 2 schoorsteenen aangeschaft, om op de voor- en achterkamer te plaatsen. 3°. en 4°. Ijzerwerk. Dit wordt onderscheiden in: spikinghi", nagels, scarpe- linghë," schotnagels, vensternagels, dubbele laschijzers. Voor de. vensters beneden in //dat bornynghe huus" werden ijzers gekocht en glasroeden voor de vier glasen upt heen camere." Aan de schrijfkamer werd eene ijzeren deur aangebracht. 5°. Lood. Het dak was groot 21 roeden en 4 voet. In deze afdeeling worden ook betalingen van anderen aard verantwoordzooals aan Meys Bebtelmeeus den zil versmid, voor het maken van //picture" aan den voorgevel en voor dien te beverwene." 6°. Van liowt te zagen. 7°. Timmerwerk. Dit begon in de week voor Sint Pancras- en Sint Servaas-dag (12 en 13 Mei) en eindigde in die na Sint Maartensdag (11 November.) 8°. Metselwerk. Dit duurde van O. L. Trouwen dag tot in de week, daar Sint Maartens dag in komt. 9°. Allerhande ander gereedschap Hierin vindt mendat in de schrijfkamer drie vensters werden gemaakt en in een glas in den grooten geveleen kompas en een burcht. Al de kosten van den bouw beliepen 181 9 3. Volgens laatstgemelde afdeeling werd het huisraad uit de

Archief | 1881 | | pagina 28