196 De wetsverandering had in den regel omstreekscli Pasclien plaats. Ieder der burgemeesters kreeg 8 en ieder der schepenen 4 per jaar voor belooning (1446.) Soms namen zijmet anderen, ook wel eens iets voor hunne jaarmarkt. Zoo leest men in de rekening van 1396-97, dat ieder burgemeester, schepen en klerk een oud schild van 40 gr. ontving. Heer Klaas (van Borssele) de rentmeester kreeg 20 pieters, Mi re vrouwe zine wive" 30 Geldersche guldens van 211 gr. en de baljuw 10 oude schilden. Jaarlijks worden er aanmerkelijke sommen in rekening ge bracht voor kleerenzoo van de leden van het stadsbestuur stedelijke beambten en enkele anderen. Men vind b. v. (1399-1400) dat er in de Brugsche markt drie blauwe breede Ypersche lakens gekocht werden, daar de vorengenoemde rent meester, de baljuw, 13 schepenen en twee klerken kleeren van kregen. Elk laken kostte 5:14:-Voorts werden nog gekocht drie Gentsche, //strypte" (gestreepte?) lakens //die men sneet jeghens de vornoemde playne," en waarvan elk met 5: 18: betaald werd. Gezegde personen, be halve de rentmeesterkregen elk 3 nieuwe Geldersche guldens van 21 gr. 't stuk voor hunne //voderije" (voering?) De deken van Sint Pieter kreeg 7 el blauw Yperscli laken en de medicyn" (Aant. 2) 6 eldat 40 gr. de el kostte. De laatste kreeg bovendien voering van //grauwe burte." Er werden nog gekocht drie smalle Ypersche blauwe lakens van 39 Vlaam- sche schilden het stuk //die men gaf te palloren," twee breede groene en twee witte, de eerste van 38 en de tweede van 39"Vlaamsche schilden 't stuk In de Middelburgsche jaarmarkt van gemeld jaar werd een breed rood Ypersch laken gekocht dat men daer jeghens sneet" voor kleeren van de twee knapenden timmerman den metselaarden schaliedekker en de vier ommegangers op den dijk. Men betaalde daarvoor £9:12:5. De school meester kreeg 7 el Ypersch laken van 36 gr. de el en een

Archief | 1881 | | pagina 30