208 Nieuwerkerke in Vlaanderen //bij de groe." Waar Coppijn die smit en Hanne van dek Sluus den 26 Juli 1-149 gerecht werdenwordt niet vermelddoch wel dat B. B. S. vooraf in de blaeuscute" samen gingen eten. In 1446 stond er eene galg bij Mortiere en misschien was het ook daar, dat in het volgende jaar eene nieuwe werd gemaakt. In de oudst aanwezige rekeningis ook sprake van de galg. Er werden destijds horden gekocht, daar men den weel mede overging, op deze zijde der galg. GESCHENKEN. In iedere rekening vindt men een kapittel //van houesscheden als" (geschenken voor) //mijns hen tserthoghen luden en an deren luden." Dit opschrift duidt reeds aan dat de geschen ken bestemd waren voor het gevolg van den hertog of wel den graaf van Holland en Zeelandmaar ook voor anderenen inderdaad had het stadsbestuur voor menig ander wat over van de stedelijke geldmiddelenhetzij tot ondersteu ning hetzij tot belooning van aan de stad bewezen diensten of wel op hoop van er diensten voor te zullen verwerven. Toen den 10 Juni 1407 //des lieeren dochter van Milanen" hier binnen de stad kwamop reis naar Engeland te brude ome te hebben den gve (graaf) van Kent," besloot de wet haar een levenden stier te schenkendie 8 Engelsclre nobels kostte. (Aant. 4.) Waarlijk een vreemd cadeau voor eene bruid! Als Dankaard Colinsz. en jonkvr. Mak. Gheer Klaasd. trouwden, waren baljuw en schepenen //te feeste en ten eten," en schonken daarom van stadswege een Dordsch aam wijn. (3 Januari 1413.) In December 1414 werd de wet ter bruiloft genoodigd van jonge Jan Moen te Sluis en vereerde deze met een vergulden kop, die 13 fransche kronen kostte en te Brugge gekocht was. Toen in Juli van het volgende jaar heer Daniël Yileijn te Scherpenisse zijne dochter //vutsettekreeg hijop ver zoek van heer Elorus van Borssele 4 Hollandsclie schilden.

Archief | 1881 | | pagina 42