210 Den 17 April daarna was hier een arm priester uit Armenië. Dezen gaf men een Arnolds-gulden. Iemand, die tweemaal in het Heilige land, eens te Bome en eens te Sint Jacob in Galicië geweest wasbracht hier den 3 April 1143 een bezoek en kreeg omdat hij bedoelde bede vaarten gedaan had en bovendien een arm en kreupel persoon was 2 fi. Het volgende jaar kreeg iemand, die naar liet Heilige land geweest was, 6 fi. Hendrik van IIoulte kwam hier den 11 Mei 1446 met brieven van den Keizer van Bome, inhoudende, dat hij vand Scilde gehore" en een rijk koopman geweest was maar zijne goederenop zeedoor storm verloren had. Hij kreeg een Willielm-schild. Vier dagen later gaf Geert van Beets te kennendat ook hij vand Scilde" geboortig was en om 's heeren dienst gevangen en verarmd." Hij kreeg 12 gr. Den 11 April 1447 was hier een naer (nar) genoemt meester Jacob en was een ongezien psoon." Men gaf hem 12 gr. Enkele malen vindt men in de rekeningen blijkdat zich hier heidens vertoonden; en niet om hen te verdrijven, gelijk in later tijd, maar om ze te ondersteunen, deed de stad uitgaven, welke men in het kapittel hovesscheden" opgenomen vindt. Den 21 Bebruari 1430 werd aan den hertog van klein Egypte, die alhier gekomen was om aalmoezen, 20 fi gegeven. Hij had 's pausen brieven, om vijf jaar //achter lande" te gaan //dat hi up zijns zelves goet nyet gliedoen en mochte." Het volgende jaar kreeg hij drie Philips-schilden. Den 1 November 1445 waren hier //een deel heijdene lieden," die uit hun land verdreven waren en van land tot land gingen. Zij kregen vijf gouden pieters of 15 fl. Deze bijzonderheden zijn ook opgenomen inGeschied kundige onderzoekingen aangaande liet verblijf der heidens of

Archief | 1881 | | pagina 44