218 van de geestelijke jurisdictie in stondom in de drie parochie kerken op te hangen. (Zie omtrent deze zaak Wagenaar a. w. IV 29). Processie op den Sacramentsdag. De uitgaven betrekkelijk deze processie komen telken jarein tamelijk gelijken vorm in eene afzonderlijke afdeelingin de rekening voor. In die van 1366-67 luiden ze aldus: //Den menistreylendie voren tsacrament ghëghen" (gingen) In den eersten Roelof Ste- vyns en Jan Zybaerd van Utrechtmeests vander vedelen elcken gliegheven 3 fl grote. Item meester Jan mitter san teken" (verkooper van heiligen-beelden) en and van Zericzee mitter ghytaerneneiken gegheven 26 gr. Item Pieter den backere qstenaere" (kunstenaar) van der ghytaernen ende Pier die bombelare van der rebecken eiken gegheven 26 gr. Item Gheerkijn van Duitsclie, qstenaere van zeg- ghene, gegheven. 20 gr. It. Brammekijn en Lamekijn, pipers mitter scalmeijen, eiken gegheven 20 gr. Item Joes Poppijn tromperePier die scrivereende Arnekijn pipers, gegheven 5 fi grote. Item Gheerkijn van Leyden eïï Heynkijn van Bredaqstenaers van der ghytaerneneiken gliegheven 18 gr. Item IIannekijn ende Pouwels, dei- stede trompers, gliegheven eiken 16 gr. Item Gillis den pipê gliegheven 12 gr. Item IIan Meeuwen gliegheven 14 gr. Item Joes Carbonkel 10 gr. Iti IIannekijn van Gheiï, pipere, gegheven 10 gr. Item den vischdraghers om Gode gegheven tot hare carcen (kaarsen) 8 gr. Item Lysb. van Haemsterdame en Margriethe van Berghen nu weistrien" (nieuws-vertelster) eiken gegheven 8 gr. Item Lein Gil- lisz. en Lein Salmonszone pipers, gliegheven eiken 6 gr. Item Gheyle die nuwelstrien en Pauwels tromperswijf eiken gliegheven 5 gr. Item IIan Willemszone Han Pierszone Marcus Mtijnszone Baudin, die clinkereWout IIeynen, Claes den craygiere" (omroeper) en hangheman" (scherp rechter) elke van hen zevenen gliegheven 4 gr." In de rekening van 1373-74 komen onder de menistrelen

Archief | 1881 | | pagina 52