240 lioeve van den rentmeester, den baljuw, de burgemeesters eii de heën vander Veere en sijnsone, Blorys van Bors sele Adryaan van Borssele Jacob van Borssele ende Willem van Oestende." Somtijds kwamen hier schutters van andere plaatsen schieten en werden dan op wijn onthaald, zooals die van Brugge (1414-15), die uit Ylaanderen (1416-17) en die van West- kappel in 1445. Deze laatsten waren handboogschutters. Meermalen ontving men hier bericht van schietspelendie in andere steden zouden gehouden worden, zonder dat het blijkt, of de schutters van Middelburg daaraan ook deelnamen. Alleen vindt men, dat ze dit te Sint Maartensdijk gedaan hebben (1366-67) waar ze door Blorus van Borssele ge- noodigd waren, om met de schutters van die plaats naar de gaai te schieten. De schutters van Antwerpen zonden bericht (1380-81) dat zij om een juweel schieten zouden. Den 10 April 1435 kreeg men tijding, dat er te Leuven een schietspel van de voetboog wezen zou en den 21 derzelfde maand ontving men gelijk bericht uit Aalst. Den 22 Maart 1440 kwam iemand van wege de stad Gent met v eene maniere van een scaecke van schietspel e dat te Ghent ghevallen soude." Door de wet en deken en beleders van Sint Joris-gilde werd overeengekomen, dat men eene zil veren schaal zoude geven die een vis. kosttewaarin de stad 14 B betaalde. Den 18 April 1444 kwam iemand met een groot n zarter (charter?) van de stad Brussel, melding makende van een schietspeldat daar wezen zou daar de stad mede haar zegel aan hing." Den 28 April 1446 ontving men bericht van een te Brugge te houden schietspel. De mindere voordeelige geldelijke omstandighedenwaarin de stad zich soms bevond, werkte ook ongunstig op de schut terij en zoo leest men in de rekening van 1434, dat de schut-

Archief | 1881 | | pagina 74