173 werd bewoond door leden der aanzienlijkste geslachten. Het hierna volgende kan dan ook ten volle de juistheid van de geopperde veronderstelling bevestigen. Te meer zijn deze rekeningen nog van belang omdat de posten der hoofd stukken kosten op het stadhuisgeschenken en reizenmet bijvoeging der dagteekening zijn geboektzoodat ze eene juiste aanwijzing bevatten van den tijd waarop de vermelde feiten voorvielen. 's Gkavezande's woorden voor meer dan honderd jaren tot een der Burgemeesters van Middelburg gerichtbij de terugzending van de rekeningen van 1450 en 1469 x), ver dienen alzoo nog ten volle waardeering; en zeker zou het van veel belang zijn om ook het wetenswaardige dat die van later tijd als de hier behandelde bevattenaan het licht te brengen. Moge daartoe worden overgegaan! Doaibubg, 1 October 1880. De bijzonderheden in die rekeningen gevonden komen voor inBijdra gen tot de oudheidkunde en geschiedenisinzonderheid van Zeeuwsch Vlaan deren verzameld door H. Q. Janssen en J. H. van Dale dl. Illbladz. 112. VERKORTINGEN. B. S. Burgemeesters en Schepenen. B. B. S. Baljuw Burgemeesters en Schepenen. O. L. H. Onze lieve heer (de Graaf van Holland en Zeeland). O. L. G. H. Onze lieve genadige heer (alsboven). O. L. V. Onze lieve vrouw (de Gravin van H. en Z.). O. L. G. V. Onze lieve genadige vrouw (de Gravin van H. en Z.) Rentmeester. Rentmeester van Zeeland bewesten Schelde. Inventaris. Inventaris van het Oud Archief der stad Middelburg, 1217 1581 door Mr. J. H. de Stoppelaar.

Archief | 1881 | | pagina 7