249 genoodigd om met den heer van Veere te varen "an den nortdijc en benorden der Vë, om te helpen raden, wat men daer best bestaen zoude te dikene." Later gingen er nog heenom te zienhoe men den dijk kavelen zou. Den 8. van die maand, waren de heer van Veere, die van Sint Maartensdijk, de Rentmeester en heer Gilles van Arnemui- den met B. B. S. vergaderd en raemden van der dijckaetsen acht Walehen en ordineerden hoe die van Ser Alardskke en die van der Gapinghe diken souden. Op Sint TJrbaansavond (24 Mei) 1376 werd een nieuwe dijk besteed aan de noordzijde van Walcheren, 't Was mis schien van de bedijking, als de Noordpolder bekend en waar mede men niet gelukkig schijnt geweest te zijn, althans in den nacht vóór Sint Catharinadagwerd iemand met een brief gezonden naar Gilles Storms om te verzoekendat hij al die van Ser Alardskerke en ter Gapinge zou ontbieden om 't zoute water uit dien polder te laten en te zelfder tijd werd er iemand uitgezonden met plakkaten, om aan die van de Vijf ambachten bekend te maken, dat men aan de noord zijde een gemeen werk doen zou. 't Moet er bij gemelde bedijking niet vriendschappelijk toe gegaan zijn, want de dijkgraaf Wolfe rt van der Hooge met zijn gezworenen werden //niet wel gheantiert" (kwalijk bejegend) door Klaas van Borssele waarom er den 23 Juni van stadswege afgezonden werden, ten einde den Graaf daar mede in kennis te stellen. Er liep zelfs een gerucht, dat ge zegde van Borssele tengevolge van hetgeen hij misdreven hadnog met Jan van Brigdamme den burgemeester van Middelburg Klaas Barteljieeuusz zou //ghenect" hebben. Op Sint Pontiaansdag (14 Juni) 1392 reden de abt en de regeering van Middelburg naar Dijkshoek //omdat daer zo vreeselic stont van der vloet, om daerop raet te hebben en togen er 's vrijdags daarna nog eens heen. Tn 1396 hadden de dijken op verschillende plaatsen voor ziening noodig. Er werd gesproken over eene nieuwe inlaag

Archief | 1881 | | pagina 83