'253 voorziening. Bewesten Vlissingen moest een nieuwe dijk ge legd wordener werd gewerkt up 't scijnkel te westende1 en up die nyewarfte te Welsinghe en t Vere." De stad Middelburg moest in de kosten 4:17:2 betalengerekend a 4 Ij- per gemet //van de stede Molendijck, die g' (groot) is in arve 23 m en bondert r," met een kwartier land, dat de stad te Popkinsburg liad. Den 17 October 1439 waren de heeren van Veere en de Wet vergaderd, om een scbor door te doen delven tusschen de stad en Arnemuiden. In de rekening van 1440 vindt men melding gemaakt, dat B. S. op den 17 Mei met de poorters vergaderd warenom te spreken over eene ordonnantie voor de Oostwatering, ter wijl op den 23 van die maand eene ordonnantie voor de West- watering werd afgekondigd. De poorters werden ook geraad pleegd over een werkdat te Moenesijs moest uitgevoerd wordenwaarvan Middelburg in de kosten moest dragen en van hetwelk alsmede van eene besteding aan de Westwatering, den 9 Augustusop bet stadhuisrekening werd gedaan. Den 8 Januari 1441 kwam de beer van Veere bier op bet stadhuis spreken over den toestand van den oostzeedijk tus schen Veere en Arnemuiden //want bij te veel steden te broken wasen in gezegd jaar betaalde Middelburgten behoeve zijner poorters 143 4 in de onkosten van de nieuwe sluis te Veere. In 1443 moesten er inlagen gemaakt worden benoorden Veere en beoosten Vlissingen. In 1444 gingen er van stadswege het herstellen van den dijk benoorden Arnemuidendie zeer vergaan wasaanbeste den terwijl in dat jaar ook sprake is van eene inlaag be zuiden de Mortiere. Op palmzondag 1446 brak de dijk bij Arnemuiden door. Het was te Mortiere //bij den casteed," misschien dezelfde plaatsdie in een anderen post als bij de galgwordt aan geduid. Er werd daar eene inlaag gemaaktin de kosten

Archief | 1881 | | pagina 87