256 een brief naar den rentmeester, op Westhove, gezonden, omdat Pieteb Beantijn met anderen een Engelscli schip van vóór Arnemuiden hadden weggehaald en te Yeere gebracht. Dien nacht togen de hoofdlieden met de gemeene poorters van Middelburg uit om dat schip terug te halen. Den 19 April gingen er van stadswege naar Arnemuiden om de per sonen die het schip weggevoerd haddente halenof in ge nade aan te nemenof wel de huizen om te werpen van hen die nijet te ghenade en come wilden." Er werd toen een huis ghebroken." In de rekening van 1431 wordt gesproken van den baljuw van Arnemuiden, die van den Graaf order ontvangen had naar men vernomen hadom geenerhande goederen binnen Middelburg te laten komen. In die van 1437 wordt gesproken van den baljuw van de wateren en van den lande te Arnemuiden. In 1438 werd er voor "het eerst op stadskosten bestraat. Ter bede van den graaf van Stampis had O. G. heer van Bourgondiëin 1446het vleeschliouwers-ambacht te Arne muiden gegeven aan Adeiaan Blanckt (Blankaaet) trom petter van gezegden graaf. Het stadsbestuur dacht, dat dit hinderlijk zou zijn voor de stad en dat het ook tegen der stede rechten streed. Gezegde Adeiaan was daarom //onderwijst," dat hij de gift zou laten varenterwijl hem toegestaan werd dat hij het eerste stal hebben zoudat in het vleeschhuis te Middelburg //verschijnen" zou. Daarom deed hij afstand van de gift en de stad betaalde hem 25 schilden van 2 fi 4 gr. het stuk. (Zie Inventaris n°. 233). Axel. Onder dagteekening van 26 Juni 1439vindt men vermelddat de stad Axel liet vragen of Middelburg aldaar iemand wilde zenden op een schietspel. Bergen op Zoom. In de rekening van 1403-4 leest men, dat er wijn geschonken werd aan de voetboogschutters van die stad. Den 26 Januari 1441 waren B. B. S. vergaderd om een man te rechten van Antwerpendie de juweelen gestolen had

Archief | 1881 | | pagina 90