258 biz. 138. Misschien was het omdat de plaats nagenoeg in het midden van Zeeland gelegen was. Dordrecht. Den 23 Juni 1415 werden om godswil en op verzoek der stad Dordt, aan de minderbroeders aldaar 6 nieuwe schilden geschonkenomdat het generale kapittel aldaar gheleitwastot hulp van de kosten. Dllewoutsdijk. Den 18 Juli 1392 werd er iemand met brie ven naar den Graaf gezonden roerende dat mijn he die kke van Alwoudsdijc beset woude hebben." Emelisse. In de rekening van 1407-8 is er sprake van schepenen dier plaats. Gent. In de rekening van 1449 wordt vermeld Hector van Voorhoute hoog-baljuw van Gent. Goes, 's Zaterdags na onzer vrouwen assumptie 1376 gin gen er op last van den Graaf en verzoek van den rentmeester drie regeeringsleden van Middelburg met wel 150 man naar Goes n om aldaer te vanghene die Boudin Belle ghevreest hadden." Er werden 16 17 onkosten gemaakt. In de rekening van 1411-12 wordt als baljuw vermeld Jan van der maelstede In September '1438 moest er te Goes eene dagvaart ge houden wordenmaar wegens de sterftedie daar heerschte had het geen plaats. In de rekening van 1449 komen eenige onkosten voor n gedaan toen de poorteren uittogenom der poorteren lakenen te halen te Goes." Er werden 7 schuiten gehuurd om de poorters en 't enginenaar Arnemuiden te voeren en ze weder t1 huis te brengen. Ook werd er voor eten, drinken en kaarsen betaald. Onder dagteekening van 24 Augustus leest men in liet kapittel van reizen dat n de stede uittoog om onze poorteren van der Goes t' huis te halendie met hunne lakenen aldaar in de markt waren." Gouda. Den 19 October 1438 kwamen er regulieren van der Gouwe om aalmoezen te vragenom dat godshuus van reghelarissenweder op te bouwendat verbrand was. Ze

Archief | 1881 | | pagina 92