262 Volgens de rekening van 1446 was er een groot per gemet gelieven voor liet maken van een houten hoofd te Vlissingen. Waterlooswerve. Den 1 Juli 1412 kwam de abdis van Waterlooswerve n omdat de erfgenamen van jonkvr. Magr. Davyts de goederen, die zij nagelaten had, deden beletten." Westkappel. In de rekening van 1373-74 wordt als baljuw vermeld Klaas den Pencier en in die van 1435 Pieter Jansz, Den 26 October 1417 werd iemand derwaarts gezonden, om Simon Wannoert te vragenof het waar wasdat wilde gezellen liem geld afgenomen hadden. In 1422 werd er iemand naar de visscliers aldaar gezonden, die een schip met wijn aangebracht hadden. 1 Juli 1441 werd iemand derwaarts gezonden om aan de Wet te zeggen, dat zij 's anderen daags hier in de stad zouden komen om het heilige kruis te helpen opzetten. Westkerke in Borssele. Br is sprake van schepenen dier plaatsin de rekening van 1443. Wolfaartsdijk. In 1422 werden er van stadswege met een groot deel gewapeuden in Wolfaartsdijk gezonden om de ge zworenen op den dijk en de schepenen van de parochie te halen en te Middelburg te brengenomdat zij over onze poor ters recht gedaan hadden en hunne goederen gepand. Yersekeroord. In de rekening van 1392-93 vindt men ver meld //de joncfrouwe Kervix Pietse den bastart, tolnare te Yersekerhoort." Hendrik heer Jan Gillisz, mede tollenaar aldaar, kreeg 7=el voor palloor-laken(1414-15). Zevenbergen. Den 4 Mei 1412 kwamen er brieven van den Graaf, die begeerde, dat men hem met dijkschepen en arbeiders behulpzaam zou zijn ome in de broec bi Zevenbergh een niewe lant te helpen bediken en den Wael aid over te gane." Er werden drie schepen en eene groote menigte dijkers en arbeiders gezonden. Onderweg kwam er echter berichtdat men wegens den hoogen stroom geen profijt doen kon en weder ontboden

Archief | 1881 | | pagina 96