263 zou worden. Volgens de rekening van 1411-12, had de Graaf ook reeds geschreven, dat men schepen zou zenden voor eene bedijking in den Broek. Dewijl de stad toen aan dat verzoek niet voldoen kon, werd de Graaf met honderd Engelsche nobels gepaaid. Zierihzee. Ten verzoeke dier stad, werd aan broeder Jan Gillisz 10 gegeven te lielpe hare timeraetsen ter mider- broeden, mits dat zi verbornt waren" (1380-81). Wolfaard van Reimerswale was baljuw (1408-9). In Juli 1413 was de Graaf te Zierikzee waar de papegaai geschoten werd. Haas van Kuuiningen schoot koning en kreeg van wege de stad Middelburg een aam wijn. Den 17 Maart 1437 waren B. S. vergaderd, omdat die van Zierikzee twee schepen uit de haven vóór Arnemuiden weg genomen hadden en den 13 April van het volgende jaar trok ken een deel poorters naar Arnemuidenom aldaar de sche pen en koopwaren te bewaren tegen die van Zierikzee. Den 24 Januari 1439 was broeder Klaas, Jacobijn van Zierikzee alhier met een brief van den heer van Veere, te kennen gevendedat hij licenciaat was en doctor worden zou hetgeen hem veel zou kosten en dat hij niet wel betalen kon. Men schonk hem daarom uit stads-kas 13 Rijnsche guldens 3 fi 3 gr). Den 20 Eebruari 1446 kwamen de minderbroeders uit Zierikzee hier om ondersteuning vragen //want zij een gasthuijs en cellen tymeren soude in haer godshuus." Zij kregen vier bourgoensche schilden. Zoelendale. Aan de goede lieden van Zierikzeedie hier kwamen om een kind te kleedenwerd wijn geschonken (1392-93). Zoutelande. Aan de goede lieden van Zoutelande die dat heilige waarde kruis omtrent de stede droegen" en daarbinnen werden vier stoop rijnwijn en vier stoop roode wijn geschon ken (1443). Zmterzand. In de rekening van 1413-14 leest men van schepenen van Zustzant" (zusterzand) in Zuidbeveland.

Archief | 1881 | | pagina 97