175 Codex diplomaticus Neerlandicusuitgegeven door het Histo risch genootschap, gevestigd te Utrecht, van 1853 bladz. 176. Achter deze rekening zijn nog 4 bladen gebonden van die van 1371 (de eenig overgeblevenen) en een gedeelte van eene lijst van schulden en vorderingen der stad. No. 2. De eerste volledigeheeft tot opschrift It is dat Woyte Pieterszone en Wouter Janszone burghmeijs- ters van der port weghen van Middelborgh ontfanghen heb ben zeder die tjtdat zi burghmeijsters ghecoren varen dat was des vridaeglis na Sinte Gregorius-dach in marte int iaer ons Hen xeccc° vive en tsestichende zeder die tytdat Baselis Willem Blankaerdszone ende Jan Martijnszone lest rekeninghe deden van haren burghmeysterscepedat was op den lesten dach van Marte bin den zeiven iare." Dit opschrift of hoofd is op gelijke wijze ingericht tot die van 1420-21. No. 4. Behalve dat de ontvangsten ontbrekenzijn ook de uitgaven onvolledig daar een gedeelte verloren is van het hoofdstuk costen van den huse" (stadhuis). Bovendien zijn de bladen ongeregeld ingebonden en bevat deze band de laatste bladen der rekening van 1376-77. No. 5. Deze rekening is gesteld in ponden vlaamsch ter wijl de vorige in ponden van myten zijn opgemaakt. Het kapittel allerhande partikelen" ontbreekt. Het laatste blad der uitgaven sluit niet aan het voorlaatste. No. 6. Het kapittel n presentwijn" is onvolledig daar het slechts tot Sint Barbara-dag (4 December) loopten dat van //Reizen" komt in liet geheel niet voor. No. 13. Deze rekening is in twee banden gebonden. Op de eene staat 1407 en op de andere 1408. Een gedeelte der rekening is verloren geraaktzoo loopt bet kapittel //Allerhande partikelen" slechts tot in Juni. No. 14. De kapittels wegens werkzaamheden aan de halle, van lijfrenten en //allerhande partikelen" zijn onvolledig. Het slot ontbreekt.

Archief | 1881 | | pagina 9