436 1487 gepr. Messire Phis de Hondt hofmeester van den conijnc vi kannen wijns. 1577 Philips de Hont was gehuwd met Maria Loodts. Het geslacht de Hondt is nog talrijk vertegenwoordigd in 't land van Waes. Bladz. 410 (6). Overdam ligt ten N. der Steenstraat, in het oudste gedeelte van Hulst; hierin stond de eerste kapel aan S' Pieter gewijd; in 1488 werd het klooster der obser vanten daar gebouwd; het klooster van Cambron had er haar refuge; vóór den brand van 1462 was daar het vleeschhuis alsmede een steeger voor het uit- en ingaan der haven. Bladz. 410 (7). Pieter Groothuuchssone was in 1474 en P. Groothuussone 1481 schepen van Hulst. J. van Lans- berghe noemt hem de Groot Huygsone. Bladz. 410 (8). Corenmarkt, waarvan reeds in 1326 ge sproken wordt, is een deel der groote markt en wel het noordelijke deeldat later wel eens onder den naam van Waessclie markt voorkomt, doordien daar de plaats zal ge weest zijn waar het koren uit het land van Waes werd ter markt gebracht. In de stadsrekening van 1481-82 leest men //bet J. van de Walle en P. de Paeu, die v ]Novr (81) ghesonden waen te Ghendt bij mijn heë scepen van de kuere [van Gent] oine raedt ende advijs te hebbene, hoe dat men die van den lande van Waes bedwinghen zoude hüen rogge en and coren ter merct te brijngheneghemerct dat zij groote menichte van tarwen alle maendaghe comen copen." xvj Hieruit zou men hesluiten dat het land van Waes toen zijn koren ter markt te Hulst moest brengen. Bladz. 411 (9). De potterstraat gaf toegang tot de nu verdwenenten oosten der stad gelegenpotterpoorttusschen de bagijne- en dubbele poort. In de oude stukken wordt ook nog gesproken van eene pottemarct." Zij moet aan het westeind der potterstraat gelegen hebben.

Archief | 1883 | | pagina 32